Klikněte pro hledání

Běhy

7 pohoří běží z Jeseníků do Krkonoš

Sdílet

Nejdřív o prvním víkendu sjezdovka v Koutech nad Desnou a pak prohlídka/proběžka Jeseníků, dva týdny nato návštěva jižní části Krkonoš. Tak vypadá srpnový program seriálu trialových běhů 7 pohoří.

Tak nejdřív ty Jeseníky. Běželo se z Koutů, hned do sjezdovky, pak panoramatická výprava přes Medvědí horu (1163 m), s výhledem do údolí Desné a Borového, pak pod Mravenečníkem (1345 m) až k ikonické nádrži Dolní Stráně (1353 m) a s vykouknutím na Praděd zpátky do Koutů. To byla hlavní trať 22 km s tisícimetrovým převýšením.

„Už dlouho jsem se sem těšila a chystala, protože jsme sem jezdívaly na běžecká soustředění. Až teď se mi to povedlo. Běžela jsem poprvé takhle dlouhý závod a poprvé po porodu,“ vyprávěla nadšeně Zuzana Ožanová, máma třináctiměsíční dcerky. Její táta, známý běžec, teď veterán, ve stejný den vyhrál půlmaraton Trail Running Cupu v Krkonoších

„Jo, jo, potkali jsme se takhle na dálku. Já teď nemám moc čas na běhání, ani cestování. Jen jsme si zrovna po závodě udělali v Jeseníkách týdenní dovolenou,“ dodala brněnská běžkyně a častá účastnice tamějšího Triexpert cupu. V absolutním pořadí zde skončila pátá za 1:56:14. Druhá byla Iveta Šístková, za 2:04:17 pořád jedenáctá v pořadí i s muži.

Úplně první byl v cíli Pavel Dvořák (Atletika Alojzov) za 1:39,20, druhý Marek Minář (Runsport) se ztrátou 1:32 minuty a třetí Oldřich Kokoschek (Dynafit) další 1:41 minuty za ním. “Věděl jsem, že mám dva silné soupeře. Zpočátku jsem je nechal a držel se za nimi, ale protože vím, že mám slabší seběhy, musel jsem za to nahoře vzít. Nahoře jsem měl náskok okolo dvou minut a to jsem věřil, že udržím. Vítězství potěší vždycky, to je jasné,” usmíval se prostějovský běžec, který zdejší terény zná velmi dobře. I když má zaběhnutý maraton za 2:52 i půlmaraton za 1:14, teď se víc zaměřuje na kratší a rychlejší tratě. “Tohle už na mě bylo docela dost,” uznal 39letý chlapík, který dokáže desítku okolo pětatřiceti minut. “Dělám programátora, tak jsem měl v korona čase docela dost času a mám naběháno.”

Střední trať – tentokrát devítku (převýšení 600 metrů, vedla společně úvodní částí) vyhráli Marek Jerie (54:19) a Andrea Kuklová (1:00:13). Dámský běh Kari Traa (5,7 km/300 m převýšení) ovládla Šárka Pokorná (31:53)

Už tuhle sobotu s magicky tragickým datem 21. srpna se poběží letošní pátý díl 7 pohoří v Krkonoších, na domácí půdě šéfa seriálu Dominika Brožka. Trať 24,6 km vede z Benecka přes Žalý, ke trážnému, vleklým stoupáním Labskou až k Rovince. Jako vždy v tomto seriálu móóóc pěkná, přírodní, vytyčená hochy z Horské služby, kteří zavedou běžce na často nepoznané stezky. Tradičně s podporou značek Norské módy jako jsou Bergans, Devold, Kari Traa a další, což oceníte nejen jako ocenění v pořadí.

Zkuste, nebudete litovat.

Výsledky z Jeseníků najdete zde.

Reportáž z třetího dílu z Beskyd je tady.

Značka

Mohlo by se Vám taky líbít

Napište komentář

Your email address will not be published. Required fields are marked *