Klikněte pro hledání

Kola

Chystá se Bike Čeladná, vyhlídková jízda napříč Beskydami

Sdílet

Už jen doslova pár hodin, do dnešní půlnoci (ze středy na čtvrtek), bude otevřena registrace na oblíbený MTB závod HSF Systém Bike Čeladná. Oblíbený podnik v beskydské obci jednotlivcům i týmům nabídne možnost startu na několika trasách a v celé řadě kategorií.

Ty nejlepší prověří padesátikilometrová trasa A s převýšením 1100 metrů, která provede závodníky krajinou kolem Pusteven, Kněhyně, Martiňáku a údolím divoké řeky Čeladenky. Na jejím návrhu se podílel i legendární Jaroslav Kulhavý, který se v Čeladné zabydlel a v jejím okolí rád trénuje. Letošního ročníku se sice nezúčastní, ale konkurence bude i tak velká a boj o vítězství jako vždy napínavý.

Trasa B měří 30 km a s převýšením 490 m se do nadmořských výšek přes tisíc metrů nedostane, přesto se pořadatelům podařilo v okolí Čeladné a Kunčic „namotat“ atraktivní trať, na které se vyřádí dospělí i junioři. Pro ty, kdo si chtějí užívat sobotu v malebné krajině a nemají vyloženě soutěživé ambice, je připravena také nezávodní Family jízda. Má 20 kilometrů délky a 310 metrů převýšení, tedy parametry aktivního odpočinku na čerstvém vzduchu.

Kdo to nestihne do půlnoci, může se ještě přihlásit na místě v den závodu. Neváhejte a přijeďte si do Beskyd zasportovat! Jen dodáme, že v režii zkušené 7Days agency chybět nebude bohatý doprovodný program a tak nezbývá než si přát, aby vyšlo počasí!

A protože stále ještě nežijeme v úplně normální době, níže přidáváme přehled pravidel v souvislosti s covidem. Možnosti prokázání bezinfekčnosti pro osoby starší 6 let jsou následující: 1) PCR test absolvovaný nejdéle 7 dní před akcí s negativním výsledkem, 2) antigenní test absolvovaný nejdéle 72 hodin před akcí s negativním výsledkem, 3) dokončené očkování – nejméně 14 dní od aplikace poslední očkovací látky, 4) potvrzení o prodělaném onemocnění, kdy od prvního pozitivního PCR neuplynulo více než 180 dní, 5) osoba na místě podstoupí preventivní antigenní test určený pro sebetestování. Je třeba mít připraveny respirátory uvnitř a také venku, kde bude více než 30 lidí u sebe a nebude možné dodržet 1,5metrové rozestupy. V areálu bude připravený Covid point, kde prokážete bezinfekčnost, dostanete pásek na ruku a bude to. … Jo a bylo by fajn stáhnout si aplikaci Tečka, ať je kontrola co nejrychlejší.

Registraci i podrobné informace najdete na webu www.bikeceladna.cz

Program závodního dne:

7.30 Začátek registrace pro všechny závody

8.45 Konec registrace Junior Bike Čeladná 

9.15 Začátek závodu Junior Bike Čeladná

11.30 Start závodu Trasa B a Family jízda

11.45 Vyhlášení závodu Junior Bike Čeladná

12.30 Start závodu Trasa A

16.00 Vyhlášení závodů Trasa A a B

16.30 Tombola

Napsal: Ivan Pindúr

Značka

Mohlo by se Vám taky líbít

Napište komentář

Your email address will not be published. Required fields are marked *