Klikněte pro hledání

Běhy

Okolo 7 pohoří… Objevené svižné traily Beskyd a nádherných Javorníků

Sdílet

Výběh na skokanský můstek se stal výživnou (a hodně nakloněnou, jistě vzhůru…) cílovou rovinkou reprezentativní běžecké exkurze do Svižných trailů krásných Beskyd. Třetí díl letošního seriálu 7 pohoří, běhající po horách, kde působí Horská služba, takhle pěkně zpestřil první měsíc prázdnin.

Pořadatelé podruhé rozbili epicentrum v přírodním amfiteátru na Horečkách na pomezí Frenštátu a Trojanovic. Běželo se po trailech a lesních cestách směrem k jihu přes Velký Javorník (918 metrů), Kamerčovku (862 m), Myší horu (721 m) a Malý Javorník (838 m). „Trasa byla krásná, počasí ideální ale určitě nebylo. Velké dusno, brzy jsem byl celý mokrý, bylo to náročné,“ hlásil „local hero“ Vít Otevřel (Columbia Montrail), který našel vítěznou stopu.

„Od začátku jsem si získal malý náskok a honil se s lidmi z kratší trasy. Naposledy jsem viděl Honzu (Zídka) na druhé občerstvovačce, to vypadalo na asi půlminutku, nezastavoval jsem a pak už se ani neohlížel. Po výběhu posledního kopce jsme se už neviděli. Šel jsem co nejlíp na čas. Chtěl jsem to zkusit pod dvě hodiny (2:04:53, pozn. red.), nevyšlo to, tak snad příští rok,“ usmíval se horský běžec z Čeladné, který má zdejší traily naběhané a potvrdil, že kolem Javorníku lepší nenajdete. Ocenila to většina startovního pole z okolí, ale i Brňáci a Pražáci.

Závěrečné schody na skokanský můstek na Horečkách však daly zabrat i jemu. „Cítil jsem, jako by mi snad nohy k nim přibetonovaly… Čtyři sta schodů byla na závěr pěkná porce. Nejdřív jsem cupital, ale pak už to šel po dvou, bez náznaku běhu… nahoře byly rozbité, viklaly se.“ Pomyšlení na skokanské legendy od Rašku až k Jandovi, které tu stoupali k nebesům asi zrovna neměl.

Na trať ale poslal i manželku, jeho Kristýna skončila třetí na střední trati. Dvě děti, šestiměsíční a tříleté potomky hlídala v cíli babička. „No jo, nějak to zvládneme, i s tréninkem se musíme vystřídat. Míval jsem naběháno víc,“ přiznal 32letý šampion, který teď dává v průměru osmdesát devadesát kilometrů týdně. „Chystal jsem se na Tatranskou šelmu, ale nejsem očkovaný a na pět dní do karantény se mi nechce, odkládám to na příští rok. Běhám doma, půjdu Peruna, Jesenický maraton a někdy v září chceme vyjet do Slovinska.“

Druhý na hlavní „plnotučné“ kilometráži Zídek (Pivovar Koníček) doběhl se ztrátou 1:24, třetí Filip Žajdlík z Třince, první 40+, měl 4:29. Nejlepší žena Hana Holiubková (Japasport) běžela za 2:23:07 jako osmá v absolutním pořadí.

Střední třináctku (převýšeí 770 metrů) vyhráli Marek Tretera (1:10:51) ze sousedního Rožnova a Andrea Kuklová z Frýdlantu (1:25:53). Dámský běh Kari Traa Run na 5,5 km (převýšení 190 m) pak Šárka Tomašovová (27:29).

Kompletní výsledky najdete zde.

7 pohoří pokračuje 7. srpna v Koutech v Jeseníkách.

Tady najdete reportáž z prvního závodu v Orlických horách.

Zde čtěte zpravodajství z druhého podniku v Jizerských horách.

Značka

Mohlo by se Vám taky líbít

1 Komentář

Napište komentář

Your email address will not be published. Required fields are marked *