Klikněte pro hledání

Kola

Škarnitzlovi vládli Pražskému poháru horských kol na nové trati v Motole

Sdílet

Víkendový dvojzávod Pražského MTB poháru vyhráli čeští reprezentanti sourozenci Škarnitzlovi. Starší Jan (Cyklostar/Trek/Pirelli) kraloval oběma dnům. Pro mladší Jitku (Gapp systém/Kolofix) to byl v sobotu poslední předolympijský test.

Víkendovému dvojzávodu v hlavní kategorii mužů kraloval zkušený český reprezentant a dvojnásobný olympionik z Londýna a Ria, který ovšem už do Tokia nemíří, Jan Škarnitzl (Cyklostar/Trek/ Pirelli). Svedl ale zajímavé souboje s mladíky, Josefem Jelínkem (Cyklostar/Trek/Pirelli) a Janem Zatloukalem (pořádající Nutrend/Specialized) – ten pokračoval ve své letošní nevídané sérii defektů a přišel tak o lepší umístění.

Akademickými Mistry České republiky se v Motole stali Zuzana Šafářová, reprezentující Jihočeskou univerzitu v Českých Budějovicích (jinak Rouvy/Specialized) a překvapivě, ale zaslouženě – Tomáš Ševců z Univerzity Hradec Králové (Amenity Extrem Sport).

Závodu juniorů v obou dnech dominoval v pozici české jedničky Filip Konečný (Nutrend/Specialized).

Nový okruh i lokalita se bikerům zjevně líbí. Ohlasy jsou pozitivní a nesou se v jednotném duchu: zábavné, hravé a náročné. Trať v Motole čeká v průběhu podzimu a zimy další série úprav a prací. To ale neznamená, že bude pro bikování cyklistické komunity uzavřená. I motolský okruh bude celoročně přístupný a udržovaný, podobně jako další závodiště, kde se jezdí Pražský MTB pohár.  

Výsledky najdete zde: sobota a neděle.

Výsledky Akademické MČR: muži a ženy.

foto: Barbora Klap a Barbora Vejsajtlová

Značka

Mohlo by se Vám taky líbít

2 Komentáře

Napište komentář

Your email address will not be published. Required fields are marked *