Klikněte pro hledání

Běhy

Po starých skokanských schodech… Seriál 7 pohoří běží do Beskyd

Sdílet

Po křivolakých betonových schodech podél skokanského můstku na Horečkách na pomezí Frenštátu pod Radhoštěm a Trojanovic stoupali s lyžemi na ramenou mnohokrát legendární olympijský vítěz Jiří Raška, jeho vnuk juniorský mistr světa Jan Mazoch, anebo jediný český vítěz Turné 4 můstků Jakub Janda a mnoho dalších. Teď se po nich můžete vydat vy – do cíle Svižných trailů krásných Beskyd, letos třetího dílu oblíbeného běžeckého seriálu 7 pohoří. V sobotu 17. července.

„V lesích je mokro po deštích a bouřce, ale jinak má být docela teplo,“ hlásí po aktuální inspekci na trati ředitel série Dominik Brožek. Jeho pořadatelský tým ve spolupráci s Horskou službou připravil tradičně tři tratě, které vás zavedou do zajímavého terénu, ovšem citlivě k přírodě. Hlavní 24 km s převýšením 1200 metrů, střední 13 km s 770 metry a nejkratší dámský Kari Traa Run 5,5 km se 190 metry.

Startují všechny jako obvykle v 11 hodin z dokonalého zázemí zdejšího amfiteátru, který se stal domovem závodu po původním Javorném u Třince. „Povětšinou vedou tratě po trailech a lesních cestách, ale tady v Beskydech jsou kopce prudké, nahoru i dolů,“ dodává. Nejobtížnější bude hned ten první Velký Javorník s kótou 918 metrů. V plnotučném vydání následuje Kamerčovka (862 m), Myší hora (721 m) a Malý Javorník (838 m).

Dá se tady očekávat povznášející běžecký zážitek. Beskydy tvoří atraktivní terén, který proslul už monstrózní Beskydskou 7 a řadou dalších závodů, vyšla odtud řada výborných horských běžců v čele třeba s Tomášem Macečkem, Janem Zemaníkem a dalšími. Dějiště tohoto podniku leží i v dosažitelné vzdálenosti větších aglomerací, dá se tedy očekávat slušná účast. I když obvyklý prázdninový úhor vinou přesunů některých jarních závodů teď tak úplně nenastal.

Takže tip na víkendový výlet pro celou rodinu? „Určitě to bude pěkný závod,“ věří ředitel a slibuje léčivý obklad za poslední brutální tropickou bitvu v Jizerských horách před čtyřmi týdny.

Program 7 pohoří pokračuje dalším podnikem v Koutech v Jeseníkách 7. srpna.

Tady najdete reportáž z prvního závodu v Orlických horách.

Zde čtěte zpravodajství z druhého podniku v Jizerských horách.

Značka

Mohlo by se Vám taky líbít

Napište komentář

Your email address will not be published. Required fields are marked *