Klikněte pro hledání

Běhy

8 dní, 264 km, 16 129 metrů stoupání. Běžecký etapák Dynafit Transalp se chystá na září

Sdílet

300 dvojic a 1 sen! Přeběhnout Alpy. Z rakouského Kleinwalsertalu do jihotyrolského Suldenu/Soldy v Itálii. Dechberoucí horské scenérie, ale i tvrdá běžecká práce. Po loňské pauze letos pošestnácté od 4. do 11. září. Vzhůru do trailů.

Stále víc běžců chápe horské běhy jako vývojově „nejvyšší“ level svého snažení i zážitků. A tenhle závod patří ještě tady do vrcholných pater. Neběžíte jednou, ale osm dní za sebou… A ještě si musíte najít parťáka podobné výkonnosti i charakteru a strávit všechny útrapy i radosti s ním. O to pak může být triumf, ať už v podobě „pouhého“ dokončení, či dokonce skutečných stupňů vítězů, cennější.

„Myslím, že letos budou všichni trailoví běžci po těch loňských pauzách ještě přímo supermotivovaní,“ usmívá se s velkým očekáváním Alexander Nehls, mezinárodní manažer Dynafitu, značky, věnující se špičkovým horským výkonům ve vytrvalostních sportech. „Samozřejmě musíme bedlivě sledovat vývoj situace, ale věříme, že v září už všichni závod zvládneme. Transalp je naší DNA. Jsme značkou sportovců pro sportovce.“ Trasa vede přes třítisícové průsmyky, po alpských hřebenech, horských loukách a probíhá i půvabnými vesničkami.

Start je tedy v sobotu 4. září v 9 hodin v Hirscheggu v Kleinwalsertalu ve výšce 1590 metrů nad mořem. První etapa měří 31,7 km a končí v arlberském Lechu. Odtud se pokračuje do známého lyžařského střediska St. Anton. Dále na Galtür. Pak se za Carnäirajochem vstoupí i na švýcarské území, po 42,3 kilometrech se ten den nocuje se v Klosters. Den nato zde následuje „na odpočinek“ horský sprint 8,5 km s převýšením 810 metrů. Další den se putuje 47 km až do Scuolu, a pak opět 41,6 km Engadinem do Prad am Stilfserjoch, ano, zde spíše známé pod názvem Passo Stelvio. Tady se zdolává nejvyšší bod Fuorla da Rims (2 975 m). A závěr vede přes Stieralm s výhledem na Ortler, vrchol Jižního Tyrolska, až do Suldenu/Soldy.

Kromě této hlavní soutěže, skutečné hard core výzvě pro tvrďáky, se vypisuje opět i Run2, jakási ochutnávka – účastníci si dají první dvě etapy. Tam je pole limitováno pro 200 dvojic. Už teď se přihlásili borci z 23 zemí! Mezi favority bude patřit jistě i dvojka v barvách druhého hlavního partnera závodu Volkswagenu. Oba Němci mají za sebou skvělé výsledky – Florian Reichert vyhrál předloni Supertrial v Zugspitz Ultratrailu, Sebastian Hallman už byl druhý v Transalpu 2018.

Přípravy se už tedy rozjely. Ředitel závodu Martin Hafenmair přinesl novou verzi Západní cesty, kombinující nové výhledy s částí známé trasy. „Bude to nejhezčí trať, kterou jsme tu kdy měli od roku 2005,“ říká přesvědčeně. Pořadatelé plánují doběhnout až do cíle v roce 2025, kdy by mělo končit na březích Lago di Garda a tím budou mít celé Alpy proběhané…

„Každý ročník byl jedinečný, úžasný, přinesl své zážitky, dobrodružství i problémy. Závěr je vždy velmi emotivní, prožívám nepopsatelné štěstí. Tenhle závod mě dělá mentálně tak silným, že výzvy v profesionálním životě nebo soukromí už se vám pak vůbec nezdají nepřekonatelné,“ tvrdí Holger Schulze, který přeběh všech dosavadních patnáct kompletních závodů.

A my vám už teď můžeme slíbit. Letos budeme při tom, těšte se na výživné reportáže!

Web akce zde.

Značka

Mohlo by se Vám taky líbít

1 Komentář

Napište komentář

Your email address will not be published. Required fields are marked *