Klikněte pro hledání

Kola

Pražští bikeři otevřou novou trať v Motole, přidají akademický šampionát

Sdílet

Biková trať v pražském Motole je úplným nováčkem v seriálu Pražského MTB poháru a ve dnech 17. a 18. července ji čeká první ostrá závodní zkouška.

Najít v Praze vhodnou lokalitu pro vybudování nové bikové tratě pro závody vůbec není snadné s ohledem na vlastníky pozemků, životní prostředí i subjekty, které s lokalitou sousedí. V případě Motola se to podařilo díky spolupráci s příslušnými odbory magistrátu Hlavního města, jehož pracovníci pomohli pořadatelům nalézt vhodnou lokalitu.

V případě Motola je základem okruhu výsek pod vedením vysokého napětí vedoucího z Bílé hory až dolů k Plzeňské ulici, v jehož koridoru se vinou traily závodu linou. Trasa  je zde. Do budoucna se uvažuje o propojení s nedalekým volnočasovým areálem Ladronka nahoře na Vypichu.

Sobotní i nedělní závod se pojede na totožném okruhu, modifikace tratí budou součástí až dalších závodů. V rámci nedělního Pražského MTB poháru se uskuteční akademické mistrovství republiky a ve hře nebudou jenom mistrovské dresy a medaile, ale i možnost dosáhnout, v případě odpovídajícího výsledku, na nezanedbatelné vysokoškolské stipendium. Vzhledem k faktu, že řada bikerů vysokoškoláků je i členy reprezentačního áčka, napříkad Terezy Sásková a Tvarůžková nebo Sam Jirouš, slibuje závod dramatickou podívanou.

Trénink na trati bude možný v pátek 16. července. S ohledem na opatření, která v lokalitě panují a na jejich uvolnění je třeba ustanovit výjimku (například vjezd vozidel do areálu, který mimo závod není možný), žádá pořadatelský tým SK Cyklistů Praha Nutrend/ Specialized o maximální dodržování pokynů organizátorů závodu.

Sledujte detailní informace na www.prahamtb.cz, přihlášky na www.sportt.cz.

Značka

Mohlo by se Vám taky líbít

Napište komentář

Your email address will not be published. Required fields are marked *