Klikněte pro hledání

Cesty

Kam s dětmi? Rodinný ráj pod horami, to je Lido

Sdílet

Falkensteiner Family Resort Lido leží v Pusterském údolí v Jižním Tyrolsku na severu Itálie. V bráně do Dolomit na břehu vlastního jezírka v maličkém Ehrenburgu/Casteldarne hnedle za Kiens/Chienes. V místě, kde stál v padesátých letech první penzion rodiny Falkensteinerů. Pokud se chcete s touto věhlasnou značkou seznámit opravdu dokonale, začít musíte tady.

Najdete ho na historických fotografiích s půvabnou patinou. „ Tady bývala původní místnost, kde se tehdy podávalo jídlo,“ ukáže vám personál na požádání v novotou vonících rozlehlých prostorách a vy jako byste zabrousili strojem času o sedmdesát let zpět. Střih!Předloni tu vyrostl unikátní a exkluzivní rodinný resort, jeden vůbec z nejlepších v Evropě. Nejen inovativní architektura vytváří nezapomenutelný dojem se čtyřmi hvězdami plus kategorie superior only family.

Děti (a jejich rodiče) tady najdou opravdu všechno. Od sjezdovky s pojízdným kobercem přes jump arenu a krb pod širým nebem, kde si večer za svitu hvězd můžete opékat buřty. To vše na střeše budovy. Dále 2800 metrů čtverečních rozlehlý aquaworld s nejdelším toboganem v Alpách, ale i saunami jen pro dospělé v odlehlé části domu. Tam vás děti opravdu nenajdou, a když, tak se tam bez klíče nedostanou… V létě se položíte na plata zdejšího jezírka a necháte děti samotné na dopravním hřišti.

V rodinných apartmánech menší i větší potomstvo zalehne do visutých hnízd namísto postelí, zatímco maminka s tatínkem se zachumlají vedle pod pléd na manželském letišti. Anebo z křesílek na balkonu jen přísným pohledem kontrolují venku na sněhu dovádějící „zvěř“.

Síly vám dodá speciální menu plné penze. Děti si mohou ráno samy přichystat lívance, odpoledne vyrazit na mls-svačiny, večer si dát mořské potvory, ale i kuřecí chipsy s hranolkami a kečupem. A pití najdou kdekoli a kdykoli po celý den zdarma v malých skleněných lahvičkách tak, aby uhasily žízeň, ale nevytvářely hromady zbytečného odpadu.

Pokud se sem vydáte s teenagery, nabídněte jim – zajisté až po řádné lyžovačce – i e-sports hernu. Za kvalitními sjezdovkami musíte kousek dojet, ať už vlastním vozem, anebo zdarma a pohodlně skibusem či vlakem, který má zastávku přímo před hotelem a na dolní stanici Percha pro Kronplatz jste stejně rychle jako tím autem. Podobně ve Vierschachu, nástupu do areálu 3 Cime Dolomites. V lyžácích a bez poplatků za parkovné… Spíš přece jen tím autem jste za patnáct minut v areálu Gitschberg-Jochtal a za pětadvacet v nesmírně zábavném ahrntalském Speikbodenu – tam si můžete dát na začátek/závěr pobytu jednu noc v iglú.

Taky se můžete jen projít nad zámeček a venkovská stavení v Casteldarne a na okolních kopcích. Na druhou stranu až by se i marnotratně chtělo říct, že po celou dobu pobytu nemusíte s dětmi z hotelu vůbec vytáhnout paty.

Skutečně každý detail potvrzuje, komu především tento hotel slouží. Už v recepci mohou děti usednout na kolotoč, zatímco jim vyřídíte kartu od pokoje. Večer tu vyhrává dětská diskotéka, žádná techno dupárna v podzemí. Přitom všude je vidět rukopis oceňovaného architektonického a designového studia Noa, zrozeného v jihotyrolské metropoli Bolzanu. Pyšní se i tím, že 98 % zdejšího zařízení nepotřebuje využívat plastů. A pokud máte obavy z hógo fógo až příliš kosmopolitního světa, tak vězte, že Češi i Slováci patří mezi častou klientelu už od prvních dní provozu.

Rodinná specifika nabízejí hotely Falkensteiner odstupňovaně. Hned za Lidem nejvíc Club Funimation Katschberg, Cristallo, Sonnenalpe a Edel:weiss v rakouských Korutanech, dále pak nový Montafon, také Carinzia opět v Korutanech. Na léto pak s dětmi vyrazte jistě do italského Jesola, Resortu Capo Boi na Sardinii či do Funimation Garden v Kalábrii, ale i chorvatského Funimation Borik v Zadaru a do Diadory v nedaleké Punta Skale.

Značka

Mohlo by se Vám taky líbít

Napište komentář

Your email address will not be published. Required fields are marked *