Klikněte pro hledání

Kola

Kulhavý se vrací na Cape Epic. S Adelem pojedou na Superiorech

Sdílet

Čerstvým ambasadorem značky Superior se stává olympijský vítěz, mistr světa v XC i maratonu a nejlepší český biker všech dob Jaroslav Kulhavý. Společně s Filipem Adelem vyrazí na proslulý březnový etapák Cape Epic na nových fullech XF team 9.9, které už jezdí, v ostré černo-červené barevné kombinaci s prosvítající karbonovou strukturou.

Oba už mají z Jižní Afriky dost zkušeností. Kulhavý zde vyhrál třikrát – 2013 a 2015 s Christopherem Sauserem, a 2018 s Howardem Grottsem. Adel startoval třikrát, nejlíp dojeli s Janem Jobánkem 12. v roce 2015.  Kulhavý se dal po loňské zlomenině klíční kosti z Čeladné brzy dohromady, společně už se vozili v prosinci a Mallorce, oba pojedou v březnu na Kypr, kde začíná biková sezona tradičním Sunshine Cupem. Charakterově se jedná o podobné tipy „dieselových“ jezdců. „Nikdy nemůžeš vědět, co s tebou taková osmidenní zátěž udělá, co se přihodí, jak se to sejde. Ale tratě Epiku by nám mohly sedět,“ věří Adel. Na prémiích tu je letos k mání 2 373 200 randů, to je v přepočtu asi 2,9 milionu českých korun.

Dvojici na Superiorech podpoří v zázemí dvoučlenný tým – zkušený biker Jan Jobánek a také Adelova přítelkyně Kristýna. „Věřím, že se o nás dobře postarají. Dáváme přednost ubytování před camperem, je to přece jen pohodlnější,“ dodává 33letý Adel. Do Jižní Afriky zamíří se zhruba týdenním předstihem, jubilejní dvacátý Cape Epic se jede 17.-24. března.

Už 39letý Kulhavý mírně pozměnil plány. Loni se vydal na Santa Cruzu za dobrodružstvím v terénním triatlonu Xterra, vyhrál evropský pohár na Maltě a chystal se na mistrovství světa, ale zastavilo ho zranění. Teď se vrací hlavně k horských kolům a uvažuje i o třetím světovém šampionátu na gravelu, nezříká se ještě ani triatlonu. „Jsem otevřený novým výzvám a návrat s českou značkou je velký benefit. Nejde jen o mé závodění, ale budu moci předat zkušenosti s vývojem a pomůžu dotáhnout platformy, na kterých Superior pracuje,“ říká. Součástí beskydské spolupráce (Kulhavý bydlí v Čeladné, Superior sídlí v Kopřivnici) bude i podpora mladých talentů v týmu Ostra Multicraft Čeladná, do níž se Kulhavý už loni zapojil.

„Jarda dokáže otestovat kolo v těch nejtěžších podmínkách jako málokdo na světě a díky tomu dokáže předat opravdu dobré poznatky, které v rámci vývoje využijeme,“ oceňuje Petr Lavička, produktový manažer Superioru. Na jeho kolech jezdí švýcarský tým jb Brunex/Superior s mistryní světa Ramonou Forchiniovou nebo Simonou Spěšnou.

Foto: Jaroslav Svoboda, archiv Filipa Adela, Superior

Značka

Mohlo by se Vám taky líbít

Napište komentář

Your email address will not be published. Required fields are marked *