Klikněte pro hledání

Běhy

Únětice zase poběží z/do pivovaru

Sdílet

Jedinkrát uprostřed týdne se chystá seriál Běhej s námi na západě Prahy. Únětice běží z/do pivovaru ve středu 29. března na šestikilometrové terénní trati v 18 hodin.

Buďto vyrazíte za přípravou na sobotní Pražský půlmaraton RunCzech, anebo pro žízeň. Ta druhá varianta zdá se příjemnější, neboť start i cíl se tradičně nacházejí na půdě zdejšího pivovaru, založeném už roku 1710! Jeho rozmazlná tanková produkce rozhodně stojí (nejmíň) za ochutnávku.

Ještě než začnete studovat pivní a jídelní lístek, vězte, že vás čeká známá trasa s převýšením 160 metrů, vedoucí obcí podél Dolního rybníka, dále terénem na Holý vrch (296 metrů), po Kyzlíkově stezce údolím Únětického potoka až ke kostelu svatého Václava, pak na místní Kozí hřbety a z opačné strany zpět do pivováru.

Na rozdíl od prvního podniku v Přední Kopanině (a dalších ve Statenicích a Suchdole) tu vzhledem k časovému omezení chybějí dětské závody, ale potomstvo na běhající rodiče jistě počká ve hře na nádvoří pivovaru. Oceněni budou první tři v deseti věkových kategoriích.

„Předpověď moc jarně pořád nevypadá, ale jsme moc rádi, že už zase běháme a běžcům se naše závody líbí, což potvrdili i na Přední Kopanině,“ zve alespoň teplým slovem Šárka Hrubá z pořádajícího Kopaninského spolku.

Do celkového pořadí mužů a žen o prize-money pro vždy nejlepší tři (celkem 12 000 Kč) boduje každý závod prvních dvanáct v absolutním pořadí. Účast plánuje vítěz prvních dvou ročníků seriálu a biker Jiří Chyba, zde držitel rekordu závodu za 23:28, i jeho další pravidelní vyznavači. Pokud už mezi ně patříte, nebo se chystáte zařadit, můžete používat vaše startovní číslo na všechny čtyři letošní závody.

Registrace najdete zde.

Reportáž z roku 2020 zde.

Více informací na www.behejsnami.com

Značka

Mohlo by se Vám taky líbít

Napište komentář

Your email address will not be published. Required fields are marked *