Klikněte pro hledání

Kola

Pražský pohár horských kol přivábil do Motola rekordní účast i vítěze Cinka s Čábelickou

Sdílet

Čeští reprezentanti Jitka Čábelická (Gapp Systém/Kolofix) a Ondřej Cink (Mondraker/Primafloor Rotor) ovládli v hlavních kategoriích úvodní kolo Pražského MTB poháru v lokalitě Traily Motol – „Jízda pod napětím“. Úvodního závodu v olympijském XCO se v příjemném jarním počasí účastnil rekordní počet bikerů z celé České republiky i zahraničí.  

Pražský závod je už dlouhé roky vnímán jako otvírák tuzemské bikové sezony. Pro řadu závodníků byl ostrým testem před dalšími závody jarní sezóny, ale početné pole jezdců usiluje i o co nejlepší bodové umístění do celkového hodnocení pražské soutěže. Ta se během své jedenáctileté historie, díky kvalitní konkurenci a účasti české špičky napříč kategoriemi, propracovala mezi ceněné tuzemské soutěže a o unikátní pohár s pražskou dlažební kostkou soutěží každý rok stovky bikerů.

Závodu žen dominovala česká reprezentantka Jitka Čábelická, která byla v cíli závodu se svým výkonem zjevně spokojená. Není divu, účastnice olympijských her v Tokiu měla závod od startu pod kontrolou, na první pohled jí to „jelo“ a její výkon může být optimistickým příslibem pro českou reprezentaci na prahu důležité předolympijské sezony 2023. Druhé místo obsadila třiadvacítkářka Patricie Srnská z pražské Dukly, která se do výkonnostní cyklistiky vrací po téměř rok trvající zdravotní pauze. Bronzovou medaili vybojovala další z českých reprezentantek, Aneta Novotná (Gapp Systém/Kolofix).

Velmi rychlý závod mužů se od počátku odvíjel pod taktovkou českých elitních jezdců Ondřeje Cinka, Lukáše Kobese (Gapp Systém/Kolofix) a Filipa Konečného (Nutrend/Specialized Racing). Tato trojice se díky tempu udávaném třiadvacítkářem Filipem Konečným už během úvodního okruhu oddělila od zbytku startovního pole a společně absolvovala tři okruhy. V závěru třetího kola zapnul své turbo Cink, postupně se vzdálil dvojici Kobes – Konečný a osamoceně pokračoval až do vítězného cíle. Česká biková jednička je tedy zpět v závodním režimu po téměř tři týdny trvající zdravotní pauze, což je výborná zpráva. Druhé místo obsadil Lukáš Kobes a třetím v cíli byl Filip Konečný.

Zatímco pro první dva byl motolský závod rozjetím před víkendovým závodem C1 v rakouském Langenlois, pro mladého Filipa Konečného, který demonstroval formu už v minulých týdnech velmi dobrými výkony na řeckém ostrově Salamina, jarní sezóna končí, postupně ho čeká maturita a příjímací zkoušky na Lékařskou fakultu. Návrat zpět do závodů včetně seriálu světového poháru plánuje český talent v červnu.

Závodem v Motole se také rozjela sledovaná a prestižní soutěž týmů Pražského MTB poháru, ve které je po úvodním závodě evidováno 33 (!) formací, které mají hodnoceny nejméně tři závodníky ve třech věkových kategoriích. Plný počet bodů v Motole získal úspěšný mládežnický tým Author Team Stupnom, vedený Trenérem roku 2022 Jaroslavem Rybou a také kolínský Expres cz. Tufo Team, který motolský závod absolvoval v početném zastoupení. Jediný bod za touto dvojicí je další ze silných a úspěšných mládežnických celků, Adastra Cycling Team.

Pražský MTB pohár bude pokračovat druhým závodem ve sváteční pondělí 1. května ve Kbelích. Závod bude zároveň vypsán jako Mistrovství Prahy horských kol a v rámci kbelského závodu pojedou neslyšící cyklisté své Mistrovství České republiky.   

Foto: Milan Žejdlík www.milanzejdlik.cz, Jan Topinka Štorek

Výsledky 1. kola Pražského MTB poháru zde.

Značka

Mohlo by se Vám taky líbít

Napište komentář

Your email address will not be published. Required fields are marked *