Klikněte pro hledání

Běhy

Běželo se s námi z/do Únětického pivovaru

Sdílet

Doběhnout si do cíle na nádvoří pivovaru a ještě s tak lahodným produktem, je pořádný magnet i za normálního závodnického provozu. Navíc teď po vynucené pauze! Třetí podnik seriálu Běhej s námi na západním okraji metropole tak učinil v Úněticích. A k tomu ještě vyhrávala svatební kutálka. Tak se slaví návrat ke svobodě (závodění)!

Už nikdo se nepodivoval, nehartusil nad srocováním, ani nenavlíkal náhubky. Atmosféra zavládla pohodová jako obvykle. Ideální počasí, okolo dvanácti stupňů, spadlo i pár kapek. Nádherná terénní šestka podél Dolního rybníka, přes Kozí hřbety, okolo Alšovy vyhlídky, pak po louce s výhledy na vltavské údolí, voňavým lesem. Se dvěma kopci, vlastně počítat se dá i ten třetí výběh před závěrečným sešupem do vsi, že.  K tomu o co možná méně početná, o to ovšem více výkonnostně kvalitní účast.

Mezi muži získal vítězství za 23:45 David Pavlišta (SK Svěrák), bratr trojnásobného českého mistra v maratonu. „Běžel jsem brzy sám, až mě to překvapilo. I když to bylo v kopcích docela těžké, mně víc vyhovují rovinaté tratě.“ Druhý skončil s odstupem minuty a s image Hanksova Trosečníka všestranný vytrvalec Jiří Kala (CK Příbram Fany Gastro), který si v týdnu odjel cyklistické kritérium na plzeňské Lopatárně proti Zdeňku Štybarovi, světovému cyklokrosovému šampionovi i vítězi etapy na Tour de France.

Až třetí za ním byl dosavadní dominátor seriálu Jiří Chyba (Nutrend/Specialized). Ale ten už před startem hekal, že ho trápí kyčel a ještě ho čekal nedělní úvodní podnik Pražského poháru horských kol, kde sbírá také vavříny (v neděli druhý ve spurtu za mistrem republiky Schejbalem).

„Běželo se mi pěkně, byl jsem až překvapený. Do kopce to šlo, zato dolů to bylo horší. První mi odběh, to byl nějakej závoďák. Drželi jsme se ve třech a nadělilo se to těsně až v cíli. Letos to mám těžší, ale jsem spokojený,“ popisoval vývoj na trati.

Čtvrtý doběhl fotograf, lezec (naposledy vytyčil lezecký revír Barunka v Řeži) a kouč handicapovaných lyžařů Tomáš Lisý (Silvini/Madshus) z nedalekých Libčic. „Takový pěkný závod a já ho mám hned za barákem,“ usmíval se.

Mezi ženami se dočkala absolutního vítězství za 31:16 zralá dáma Katarína Třísková, pravidelná účastnice řady běžeckých událostí všeho druhu. Nechala za sebou o generaci, nebo skoro o dvě mladší borky – plzeňskou triatlonistku Kristýnu Dvořákovou (o 34 let…) a Barboru Poláčkovou.

„Byla jsem tu už loni, ale moc si to nepamatovala. A teď mi hodně pomohly právě ty kopce,“ vyprávěla spokojeně v cíli. Přitom, jak přiznala, o koronavirové pauze si asi měsíc zalenošila. Ale teď už zase pilně sbírá starty i medailové pozice.

Pořadatele z triumvirátu Kopaninský spolek, Letiště Praha, obec Přední Kopanina i agenturu eventime ocenila za snahu i přístup také Česká televize, která přijela natočit zpravodajský šot z „malého“ závodu, který pak běžel hned za bundesligou…

Finálový podnik druhého ročníku Běhej s námi s vyhlášením celkového pořadí se chystá tentokrát včetně dětských závodů v Suchdole za tři týdny v sobotu 27. června. „Bylo to príma, těšíme se na vás zase příště,“ potvrzuje Šárka Hrubá z organizačního týmu.

Kompletní výsledky najdete zde: https://sportchallenge.cz/cz/unetice-bezi/vysledky

Více jsme o seriálu psali zde: Statenice a Tuchoměřice, nebo https://www.aktivtono.cz/2020/06/03/behej-s-nami-se-vraci-v-cervnu-v-uneticich-i-suchdole/

Foto: Matěj Kryštof Řešátko

Další informace na www.behejsnami.com nebo na facebooku.

Značka

Mohlo by se Vám taky líbít

Napište komentář

Your email address will not be published. Required fields are marked *