Klikněte pro hledání

Kola

Premiéru Pražského poháru horských kol v Beckově ovládli Pichlíková a Škarnitzl

Sdílet

Úvodním závodem v Beckově odstartoval Pražský MTB pohár 2020. V elitních kategoriích mužů a žen slavili vítězství čeští reprezentanti Jana Pichlíková (Kross/BikeRanch Team) a Jan Škarnitzl (Cyklostar/Trek/Mercedes Benz Praha).

Beckov přivítal více než 650 bikerů a pořadatelé seriálu se museli vypořádat nejenom s organizací podniku, který dosáhnul na účastnické kvóty Českého poháru, ale také s naplněním všech vládních ustanovení souvisejících s pandemií koronaviru. Početné startovní pole startovalo v průběhu celého dne v pěti časových blocích po jednotlivých kategoriích a moderátor Michal Berka ihned po dojezdu jednotlivých kategorií nabádal účastníky k opuštění areálu, což se mu v jeho kariéře patrně ještě nestalo. Startovní listiny všech kategorií registrovaly jezdce absolutní české bikové špičky. Domácí Adastra Cycling Team vedený Pavlem Mišoněm připravil perfektní, technickou trať a závody všech kategorií měly dramatický a strhující průběh.

Elitní závodu mužů byl dlouho vyrovnaný díky bezchybné jízdě všech favoritů, kteří jezdili ve společné skupině. Jan Škarnitzl předvedl v Beckově jeden ze svých tradičních pomalých startů, ale následně se takticky vyspělou jízdou a především výborným výkonem propracoval na čelo závodu a zaslouženě vyhrál před Lukášem Kobesem (Gapp System/Kolofix MTB racing Team) a Tomášem Paprstkou (Expres CZ/Tufo Team Kolín).    

Jana Pichlíková

Závod žen byl částečně ovlivněn chybným odbočením vedoucí skupinky závodnic v zaváděcím kole krátce po startu, čehož dokonale využila Jana Pichlíková, která se dostala na čelo závodu a svou pozici udržela až do cíle. Nutno dodat, že startovní „bloudění“ čela závodu nijak nesnižuje výkon Jany, naopak. Závod v Beckově zvládla ve vynikající formě a odvážíme se dokonce konstatovat, že maratonská reprezentantka a specialistka předvedla na trati XCO jeden ze svých vůbec nejlepších výkonů. Na druhém místě se umístila česká reprezentantka v kategorii U23 Tereza Tvarůžková (Expres CZ/Tufo Team Kolín), která odolala stíhací jízdě úřadující české šampionky a smolařce závodu Jitce Čábelické (Gapp System/Kolofix MTB racing Team).

Jan Škarnitzl

V atraktivním světle se představila také česká juniorská špička. Mistryně Evropy kategorie kadetů Aneta Novotná (Adastra Cycling Team) vstoupila mezi juniorky tím nejlepším způsobem a závod dokončila společně s nejlepšími ženami kategorie Elite. To zkušený David Šulc (Ivar CS/Author team) měl po úrazu svého reprezentačního kolegy Jana Zatloukala jiný úkol. Musí zvládnout a potvrdit svou roli aktuální české juniorské jedničky. Podařilo se mu to bezchybně, David navázal na své vítězství z minulého týdne na Zadově a i v Beckově zvítězil přesvědčivým způsobem.

Pražský MTB pohár pokračuje dalším závodem v neděli 21. června v Lesoparku Kbely. Závod bude zároveň mistrovstvím Prahy pro kategorie žáci, kadeti, junioři.

Kompletní výsledky 1. kolo ŠKODA TOMKET Pražský MTB pohár Beckov: https://www.sportt.cz/racesResults/resultlist/994

Propozice 2. kolo ŠKODA TOMKET Pražský MTB pohár Kbely: http://prahamtb.cz/wp-content/uploads/2013/03/PMTBP-2020_Propozice_2_kolo_Kbely.pdf

Foto: Barbora Klapp


Značka

Mohlo by se Vám taky líbít

Napište komentář

Your email address will not be published. Required fields are marked *