Klikněte pro hledání

Cesty Lyže

Jižní Tyrolsko zve. Ze zasněžených vrcholků hor do jarem rozkvétajících údolí

Sdílet

Že už celá země není zavalená sněhem? Nevadí. Možná naopak. Nadcházející týdny a dny totiž přinášejí v Jižním Tyrolsku na severu Itálie unikátní zážitky v období, kdy si zima podává ruku s jarem. Ráno se vydáte do mrazivého ovzduší na lyže, když se později oteplí, sjedete dolů a vyrazíte, třeba už na kole, pod rozkvetlými stromy za další zábavou do zelených údolí…

I když sněhová nadílka v posledních týdnech nebyla bohatá, sjezdovky jsou díky zdejším mistrům svého řemesla stále ve velmi dobrém stavu. Navíc pořád lákají výhodné nabídky v závěru sezony sdružené do programu Dolomiti Springdays pro rozsáhlou síť lanovek Dolomiti Superski. V týdnu od 18. do 24. března tu získáte ubytování na 7 dní za cenu 6 a 6denní skipas za cenu 5denního. K tomu výrazné slevy na lyžařské kurzy i zapůjčení vybavení. Od 25. března do konce sezony pak pořídíte bydlení na 4 dny za cenu 3 a stejně platí slevy na materiál a lyžařské školy.

Největší lyžařské skiareály mají letošní provoz naplánován takto: Seiser Alm do 7. dubna, 3 Zinnen Dolomity do 10. dubna, Alta Badia a Val Gardena do 11. dubna, Schöneben/Haideralm do 15. dubna, Ahrntal a Schnalstal do 16. dubna, Kronplatz do 23. dubna a nejvýš položený Sulden až do 1. května.

Lyžovačku už můžete bez obav a stresu obohatit účastí na doprovodných akcích. Val Gardena se těší na rockový festival pod širým nebem Rock the Dolomites (18.–26. 3.) a zábavnou Jarní závodní párty (25. 3.), v Ahrntale mají také Hudební týden na sjezdovkách (27. 3.–1. 4.) a v 3 Zinnen Dolomity aspoň jednodenní aprílový Dolobeatzz Festival (1. 4.). Třeba v Alta Badii pak běží tradiční Wine Skisafari, ochutnávka vín na horských chatách, rozesetých po kopcích, a ještě 9. a 10. dubna se tu chystá Vintage Party. Na vrcholu Kronplatzu vás pustí od 10. do 16. dubna s třídenním skipasem zdarma do pozoruhodného Lumen muzea horské fotografie. Otevřeno má šest Messnerových horských muzeí (MMM), ale i další galerie, nebo Archeologické muzeum v Bolzanu s Ötziho mumií.

A živo už bude i v údolích. Sluneční paprsky rozehřejí ulice měst, historického Sterzingu, univerzitního Brixenu, nedalekého Brunecku, jihotyrolské metropole Bolzana či proslulého lázeňského Merana. Vyhledávané zahrady zdejšího trauttmansdorffského zámku, proslavené císařovnou Sissi, se otvírají 1. dubna. Pak od 28. dubna tady pořádají proslulý Květinový festival. Na jihotyrolské Vinné stezce v okolí Eppanu mají Květinové dny v přilehlých obcích po celý duben. Ve stejné době vítají příchod jara nedaleko ve Val Venosta místní farmáři bohatým programem Lana v květu. V něm mají své místo i golfový turnaj Jablečný kvítek anebo terapie Dr. Lesa…

Tak neváhejte a přijeďte si užít poslední radovánky na sněhu i příchod jara.

Podrobnější informace najdete zde: https://www.suedtirol.info/en/experience/spring

foto: Alta Badia/Freddy Planinschek, Val Gardena/Rock de Dolomites, Kurwervaltung Meran/Karlheinz Sollbauer

Značka

Mohlo by se Vám taky líbít

Napište komentář

Your email address will not be published. Required fields are marked *