Klikněte pro hledání

Běhy

Do svižných trailů Beskyd až na schodiště skokanského můstku ve Frenštátě

Sdílet

Zapomeňte na prázdniny v horizontální poloze a vzhlédněte k vertikálám. Třetím dílem pokračuje v sobotu (16. 7.) běžecký seriál 7 pohoří Svižnými traily Beskyd. Těšte se na atraktivní stále příliš nedotčený terén, který o kus dále proslul už monstrózní Beskydskou 7 a řadou dalších závodů, vzešla odtud řada výborných horských běžců.

Hlavní trať měří 24 km s převýšením 1200 metrů, střední 13 km s 770 metry a nejkratší dámský Kari Traa Run 5,5 km se 190 metry. Vedou ponejvíce po lesních cestách, ale kopce jsou prudké, nahoru i dolů. Nejobtížnější bude hned ten první Velký Javorník s kótou 918 metrů. V plnotučném vydání následuje Kamerčovka (862 m), Myší hora (721 m) a Malý Javorník (838 m). Sami pořadatelé označují tuhle destinaci za nejoblíbenější z celé série.

Stavitelé tratí z Horské služby se už chystají. „Bude stejná jako loni přesně podle mapy, jen pokud by se někde na poslední chvíli objevil nějaký polom nebo práce v lese, lehce se mu vyhneme,“ vzkazuje Tomáš Kulišťák z Beskyd. To platí i pro finále na rozviklaném schodišti podél frenštátského skokanského můstku v Trojanovicích, které loni už jen vycházel i vítěz nejdelší štreky Vít Otevřel (v čase 2:04…) z nedaleké Čeladné.

A jak vypadá předpověď počasí? „Snad okolo dvacítky, na tuhle dobu ideální. Ale počasí se tu hodně mění, včera (pondělí) bylo na Pustevnách šest stupňů, občas zaprší. Ale všude je sucho, srážky ás obcházejí, ani houby nerostou,“ dodává horal. Jeho parťáci mohutnou ofenzívu do startovní listiny nechystají, neboť ve stejný termín mají mezinárodní záchranářské závody v Jizerských horách.

I tak tu potkáte přední běžce, přihlášena je hlavní hvězda seriálu Táňa Metelková z Hradce Králové, bývalá vrchařská reprezentantka a vítězka posledního podniku v Jizerkách. Na skokanské velmistry, kteří v tréninku také poklusávají, avšak spíše na snížení váhy, to už je příliš náročné. Káně z Beskyd, vítěz Turné 4 můstků a světového poháru Jakub Janda při současném poslaneckém úvazku asi natrénovat nestihl…

Centrum závodu bude tradičně v přírodním amfiteátru v Horečkách, startuje se v 11 hodin, můžete se těšit na ceny z produkce Norské módy, tedy materiál od značek Bergans, Devold, Kari Traa nebo Bula.

Tady jsou reportáže z letoších závodů 7 pohoří: Orlické hory a Jizerské hory.

Značka

Mohlo by se Vám taky líbít

Napište komentář

Your email address will not be published. Required fields are marked *