Klikněte pro hledání

Kola

Na Glemmride Bike festival! Za sjezdy, skoky, muzikou i čarodějem Fabiem

Sdílet

Nemusíte být zrovna ti, kteří to na kole pustí bezhlavě z každého kopce i skoku. Jenže „bez mozku“ byste nemohli plnohodnotně lovit zážitky. A ty zdejší jsou vskutku limitní. Po tříleté covidové pauze se vrací Glemmride bike festoval, jedna z nejlepších evropských gravity akciček. Už tento víkend (7.-10. 7.) v rakouském Saalbachu-Hinterglemmu.

Festival má motto: Bike – Party – Sleep – Repeat. Jasně a srozumitelně. V roce 2015 ho založily Karin Pastererová a Julia Jagodová, „holky odsud, co jezdí rády (a dobře) na kole“. Jejich nejužší tým tvořily dámy, jen jeden chlapík. „Napoprvé nebylo jednoduché přesvědčit partnery, že to budou mít s námi jednodušší, než si objednávat agenturu odněkud zdaleka. Podpořila nás místní turistická kancelář a lanovkářská společnost, postupně sponzoři přibývaly,“ vyprávěly mi před třemi lety. Tehdy se tu představilo téměř 350 závodníků, 60 firem a možná dvacet tisíc příznivců gravity bike disciplín. A všichni se sem moc rádi vracejí, nejen na festival. „Vládne tam domucká atmosféra, je to bezvadná a příjemná akce,“ potvrdil i český slope style rider Jakub Vencl.

Letošní program v „Domově zážitků,“ jak zní reklamní slogan resortu je zase nebývale bohatý. Závody, testovačky a předváděčky, školičky s elitními ridery, ale i třebas bike jóga, autogramiády, show, rozlehlé expo, večer koncerty a párty… K tomu nově vyšejpovaný trail z Reiterkogelu.

Hlavní hvězdou bude opět čaroděj Fabio Wibmer, který posílal do světa zábavná videa i z covidového home-office. Ukáží se i Daniel Ruso, Dawid Godziek, Stevie Schneider a mnoho dalších známých tváří. Tentokrát na rozdíl od posledního ročníku, kdy tu zářili Jakub Vencl a Teo Kováč, budou Češi chybět. Ale jistě ne mezi publikem.

Bikerská horečka dostoupá k nevídaným až nebezpečným vrcholům. Pro bikery se tu nabízí téměř 500 km značených trailů a stezek, čtyři lanovky, přes kopec propojené ještě s Leogangem, dějištěm nedávného mistrovství světa. To vše protne Big 5 Challenge, o íž jsme už před časem taky psali. K tomu další atrakce v okolí včetně vyznačených běžeckých trailů, největší evropský outdoorový Hochsel park, ale i třeba motokáry.

Tak sbalte kolo a vyrazte, z Prahy je to necelých 500 km. Anebo se můžete těšit na původní reportáž na našem webu.

Kompletní program GBF najdete zde: saalbach.com/GlemmRide 

Značka

Mohlo by se Vám taky líbít

Napište komentář

Your email address will not be published. Required fields are marked *