Klikněte pro hledání

Cesty

Jdeš na kafe? Ne, kafe jde se mnou…

Sdílet

Rozmohl se nám tady takový nešvar, asi jste si všimli. Městem se motají postavy s kelímky, často i zavíčkovanými, v rukou, do přírody nám lufťáci tahají nejrůznější termolahve a bidony… a skutečný kávový prožitek, sestávající se nejen z vychutnání nápoje, ale i jeho klidného sdílení s (nejen)přáteli se jaksi vytrácí. Máme řešení, zkuste to naopak. Noste si kafe s sebou teprve coby polotovar. Je tu Coffee Brewer.

Tuhý pytlík z papíru potaženého polyetylénem s dávkou namleté kávy. Před použitím zalijete horkou vodou 95 stupňů, necháte 4-6 minut extrahovat podle toho, jak silnou chcete, menší či větší a pak malým hrdýlkem nalijete do hrníčku. Anebo můžete přímo vypít. Jakásí alternativa francouzské konvičky – french pressu.

Jedna dávka vyjde i pro dva (obsah až 400 ml), dá se použít i dvakrát, filtr účinně oddělí sedlinu od spařené kávy. Pytlík/polštářek („udělej se sám“) můžete s ohledem na udržitelnost používat až do úplného zničení. Doma, v kanceláři, na cestách – v tašce či batohu jako pohotovostní balíček: Vždy připraven! Sám sobě baristou… Ještě kdyby hrdýlko bylo uzavíratelné na minizávit namísto jen nasazení, dalo by se nosit s sebou jistě i to udělané kafe. Tolik forma.

A teď obsah. Používá se kvalitní jednodruhová bio káva, 100% arabika, od konkrétních farmářů – k dispozici je kolumbijská z Tolimy, brazilská z Mantiqueiry v Minas Gerais, guatemalská z úpatí sopky El Fugo v Quetzaltenagngu, honduraská z družstva Cocafcalu v národním parku Celaque a etiopská ze Sidama 2 téměř ve dvou tisících metrech nad mořem.

Jedna porce má 21 gramů. Doplňovat pak můžete z kilového balení zrnek vybraných druhů, které si namelete sami před tím doma nebo necháte namlít u kávových expertů.

Získáte zcela jiný kávový zážitek ve vlastní režii. Žádná rozpustná břečka, vodnatá „americká“ bžunda, nebo hlenovitý preso-hlt. Ten vzkaz úplně nejdůležitější zní: To kafe je sakra dobrý. Velikost záleží jen na vás.

Vyrábí dánská firma Growerś cup (brew-company.com), v Česku distribuuje Norská móda. Jedno kafe stojí 59 Kč, ve stejné podobě i čaje – zelené, černé, bylinkové, ovocné i roibos, nabízejí se i dárkové vícebalíčky. Pořídit k nim si můžete na pytlík plastový držák s ouškem za 69 Kč.

Coffee Brewer

„selfmade“ káva

jedna dávka: 21 gramů

druhy: kolumbijská, brazilská, guatemalská, honduraská, etiopská

cena: 59 Kč

český distributor: www.norskamoda.cz

Značka

Mohlo by se Vám taky líbít

Napište komentář

Your email address will not be published. Required fields are marked *