Klikněte pro hledání

Kola

Pražský pohár horských kol pokračuje druhým závodem ve Kbelích, jede se i o pražskou duhu

Sdílet

Druhý závod populární série horských kol v olympijském cross-country Pražský MTB pohár pro všechny věkové a výkonnostní kategorie cyklistů bude v sobotu 16. dubna pokračovat druhým závodem na trati v lesoparku Letňany. Závod je vypsán také jako Mistrovství Prahy Pražského cyklistického svazu.  

Bikový park Pahorek v Letňanech je tradiční zastávkou Pražského MTB poháru. Pořadatelský tým Kbely Cycling Team vedený Miroslavem Svobodou a Vladimírem Musilem je vyhlášený svou precizní přípravou tratě a celého areálu. Není divu, vždyť na oblíbený závod míří každoročně stovky závodníků a v letošním roce bude navíc závod pro kategorie žákyně I. a II., žáci I. a II., kadetky, kadeti, junioři, juniorky vypsaný i jako vždy vysoce prestižní Mistrovství Prahy. Vítězové si ze Kbel krom medailí odvezou také originální bílý dres s pražskou žlutočervenou duhou.

Trať v lesoparku Letňany je odlišná od závodního okruhu, na kterém se jel úvodní závod. „Zatímco trať v Motole je stavěná jako specializovaný závodní okruh, kbelská trať vypadá na první pohled jako nenáročná, spíše cyklokrosového charakteru, vycházející z trailů, kterými je místní Pahorek doslova protkaný. Ovšem zdání klame, což zjistíte, když si okruh projedete v závodním tempu. Neustálé změny profilu, klopené zatáčky, krátké a prudké výjezdy s nutností často měnit převod dokonale prověří sílu a bikové schopnosti účastníků a závod tak činí velmi těžkým,“ říká reprezentační trenér týmu horských kol Viktor Zapletal. 

Mezi oblíbené patří tratě dětských okruhů, které vedou po úpatí kopce, jsou jezdivé, hravé a přehledné v celé své délce, což vždy uvítají rodiče a fanoušci malých závodníků. Závodním dnem bude provázet paralympijský vítěz a mistr světa Jiří Ježek a diváci se mohou těšit na vyhlášené domácí občerstvení, které s péčí zajišťují členové Sboru hasičů Kbely.

Přihlášky k závodu 2. kola Pražského MTB poháru – Kbely, najdete zde: https://www.sportt.cz/register/1155  

Propozice, trasy okruhů pro jednotlivé kategorie jsou tady:http://prahamtb.cz/?page_id=12

Celkové pořadí Pražského MTB poháru po prvním kole je tady: http://prahamtb.cz/?page_id=2

Reportáž z prvního letošního závodu v Motole čtěte zde.

Značka

Mohlo by se Vám taky líbít

Napište komentář

Your email address will not be published. Required fields are marked *