Klikněte pro hledání

Kola

Trailové rakety a chytrý zámek, nejlepší kousky z For bikes

Sdílet

For bikes se vrátil po dvouleté pauze. Přišli lidi, potkali se, okoukli si a osahali nová kola, někteří i závodili. Už to bylo vítězství. A nejlepší kousek, co se tu objevil? To asi může být subjektivní hodnocení. Každopádně následující tři vyhrály tradiční soutěž o nejlepší produkty veletrhu.

Nejlepším kolem se stal elegantní bike Canyon Spectral 125 CF 8. Trailové kolo se středním zdvihem (vidlice 140 mm, zadní stavba 125 mm) a progresívní geometrií (volnější úhel hlavové trubky 64 stupňů a prodloužený reach), která slibuje hravost a hbitost při ovládání v terénu. Má karbonový rám s vidlicí Fox 36 Performance Elite, tlumič Fox Float X Performance, osazení Shimano XT (přehazovačka a řazení Deore s 12 rychlostmi 10-51), kotoučové brzdy Shimano XT, zapletená kola DT Swiss XM 1700, představec a řídítka Canyon G5. Další doplňky jako řetěz, pláště a další si můžete navolit. Komplet váha 13,78 kg A cena? 118 999 Kč. Podle webových stránek českého zástupce jsou k dispozici velikosti XL, ostatní (možná) v červenci… Můžete se na něj těšit a dá se předpokládat, že si s ním užijete. Až jednou přijde.

Nejlepším elektrokolem je Rocky Mountain Instinct Powerplay Alloy 70. Podobně „univerzál“, tedy určený k delším výletům a výpravám. Kanaďani vyvíjejí vlastní elektropohon Dyname, zde bude k dispozici verze 4.0. Instinct je postavený na podobném rámu jako analogový model, má kombinaci zdvihů 150 mm vpředu a 140 mm vzadu. Vyměnitelná baterie se pyšní kapacitou 720 Wh, dojezd prodloužíte ještě přídavnou externí s kapacitou 330 Wh. Přibyl velký displej na horní rámové trubce, ovladač na levé rukojeti se zmenšil do dvoj/trojtlačítka. Zcela jistě zážitkově vybraná záležitost, jíž odpovídá cena 190 000 Kč. Taky v tomto případě si i s objednávkou chvíli počkáte.

Zajímavostí veletrhu pak odborná porota i s naším zastoupením zvolila chytrý zámek Pealock. Prioritně na kola, ale i lyže, kočárek nebo skútr. S délkou 35 cm je vyrobený je z odolného matroše s ocelovým lankem a vodičem, připojeným k alarmu. Český výrobce z brněnských Nových sadů ho vybavil pohybovým senzorem, integrovaným alarmem a odesílá tak oznámení přímo do vašeho mobilu prostřednictvím bluetooth (až 230 metrů). Jestliže se vzdálíte, přepne se na GSM režim a je schopný vám zavolat, v balíčku dostanete i nabitou SIMku. Odemykáte buď NFC kartou, nebo přímo mobilem. V aplikaci vidíte stav baterie s kapacitou až 40 hodin a 300 nabíjecích cyklů, i nastavení. Ve třech barevných kombinacích ho pořídíte za 4490 Kč.

Značka

Mohlo by se Vám taky líbít

Napište komentář

Your email address will not be published. Required fields are marked *