Klikněte pro hledání

Běhy

Noční běh pro Světlušku rozsvítí i kapela MyDy

Sdílet

Světluška, projekt Nadačního fondu Českého rozhlasu, spustila registrace na svou největší každoroční událost – Noční běh pro Světlušku. Po dvou letech, kdy se kvůli nutným opatřením přesouvaly běhy do podzimních termínu, odstartovala opět s příchodem jara. Další v pořadí je nyní Praha, běh se zde uskuteční 21. dubna na Výstavišti ve Stromovce od 21.00. Registrace na místě bude probíhat už od 18.30.

Součástí 500korunové vstupenky je pro každého účastníka sportovní vak a dle vlastního výběru buď s multifunkčním šátkem nebo s čelovkou. Protože letošní účastníky láká na běh ve všech městech slogan „Skoč na Noční běh pro Světlušku,“ budou součástí doprovodného programu vystoupení a workshopy sportovního týmu Jump It a také koncert kapely MyDy.

Za konceptem kampaně pro jedenáctý ročník Nočního běhu stojí David Podhola, jeden ze zakladatelů akce. Ve spolupráci s producentem Jakubem Drocárem ze společnosti Punk Film a režisérem Petrem Dvořákem natočili “skákací” videopozvánku na letošní běžeckou tour. V té po boku Davida Švehlíka, Judit Bardos a Pavla Batěka účinkuje také herec a režisér Milana Šteindler, který se stal pro letošní rok tváří běhů. „Právě Milan s vtipem dokazuje, že se běžcem s vyšším posláním může stát opravdu každý. Stačí si jen skočit, skočit s námi zaběhat. Právě na této jednoduché významové paralele stojí letošní komunikace. Ve výskoku se naši aktéři změní vždy v běžce s čelovkou, respektive ve světlušky,“ dodává David Podhola k námětu letošní kampaně.

Běžci budou mít na výběr z kratšího (2,8 km), nebo delšího (4,5 km) okruhu. Není přitom nutné běhat, trasu lze klidně jen projít. Vítáni jsou zájemci všech věkových kategorií, kteří chtějí podpořit dobrou věc. Registrovat se mohou také firmy, které podpoří své zaměstnance ve sportovních aktivitách, a navíc udělají dvojnásobnou radost. Do běhu se opět zapojí zrakově postižení sportovci, které Světluška již 18 let podporuje v aktivním životě.

Účastníci v Praze se mohou těšit na hudební rozproudění kapely MyDy, bubeníků Tokhi & The Groove Army a Dj Biodana. O krátká vystoupení a workshopy pro běžce se postará sportovní tým Jump It, který skáče přes švihadla. Celým večerem provedou moderátoři Lucie Výborná a Jan Pokorný z Českého rozhlasu. Na místě bude také občerstvení a fotokoutek od generálního partnera Kaufland. Stánky hlavních partnerů – společnosti Hannah, která se postará o rozcvičku před startem a na svém stánku uspořádá soutěž o ceny, a České spořitelny, která návštěvníkům akce nabídne před výběhem postřehovou hru. Běžci se také budou moci seznámit s bylinnými produkty, které přiveze sanitka Herbadent. K vidění bude i přehlídkový vůz partnera ŠKODA. Partner Hella ve všech městech zajistí světelné značení tras. 

Zakoupení vstupenek na Noční běh pro Světlušku je možné zde

Na videopozvánku se můžete podívat zde

Registrace na běhy jsou spuštěny na www.behprosvetlusku.cz.

foto: Viktor Poláček

kapela MyDy
Značka

Mohlo by se Vám taky líbít

Napište komentář

Your email address will not be published. Required fields are marked *