Klikněte pro hledání

Kola

Pražský pohár horských kol vyrazil v Motole jiskřivě. Pod napětím!

Sdílet

Úvodní závod desátého ročníku Pražského MTB poháru v olympijském cross country se uskutečnil v areálu Traily Motol. Vítězi hlavních kategorií žen a mužů se stali čeští reprezentanti, Karolína Bedrníková (Expres.CZ/Tufo Team Kolín) a Filip Konečný (Nutrend/Specialized Racing).

Slunečné počasí se silným větrem provázelo soutěžní den úvodního závodu Pražského MTB poháru. Týmovými stany a vozidly zaplněná louka v prostoru startu a cíle potvrzovala prognózy pořadatelů o vysokém počtu registrovaných jezdců. Pořadatelský tým Nutrend/Specialized připravil technickou, náročnou trať, zasazenou do výseku koridoru vedení vysokého napětí, která vznikla v době pandemie. Členové týmu ji stále upravují a zdokonalují pro závodní i volnočasové vyžití bikerů všech výkonností i věků.

Už závody dětských kategorií napovídaly, že nedělní program bude provázet atraktivní podívaná, což se naplnilo. Výkony jezdců a strhující průjezdy technickými pasážemi musely zaujmout i náročného diváka.

Početně obsazené závody kategorie Žáků I. rozhodli ve svůj prospěch Babeta Sluková (Adastra Cycling team) a Vojtěch Rada (Rexonix Racing Team). Podobně zajímavé souboje předváděli účastníci kategorií Žáci II. Vítězství z Motola si odvážejí Lucie Grohová (CK Příbram/Fany Gastro) a David Icha (Cyklo Racing Team Rakovník), oba účastníci Pražského MTB poháru už od nejmenších dětských kategorií.

První závod po přestupu z žáků vyšel výborně mistru Evropy Kryštofovi Bažantovi (TJ Sokol Plavy/Cyklo Benda), který tak potvrdil vstup velmi silného „bažanta“ do sledované a početně obsazené kategorie kadetů.  

Velké překvapení se odehrálo v závodě juniorů, který ve svých prospěch rozhodnul zatím nepříliš neznámý jezdec mládežnického týmu SK Velo Praha, Václav Naxera, který s náskokem téměř dvou minut dokázal porazit favorizovaného juniorského reprezentanta Filipa Jecha (Gapp systém/Kolofix) a Patrika Černého (Expres.CZ/Tufo Team Kolín). Ten na sebe nedávno upozornil vítězstvím v závodě kategorie C1 v turecké Alanyi.

Hlavní kategorie mužů a žen ovládli ve svůj prospěch mladí reprezentanti České republiky. Sedmá juniorka loňského mistrovství světa Karolína Bedrníková (Expres.CZ/Tufo Team Kolín) těsně porazila svou reprezentační kolegyni v kategorii U23 a úřadující mistryni ČR Adélu Holubovou (kola-bbm.cz). Třetí dokončila závod Kateřina Vaverková (COPR TJ Přeštice).

Závod mužů byl jednoznačnou záležitostí mladíků pořádajícího týmu Nutrend/Specialized Racing, Jana Zatloukala a Filipa Konečného. Oba se už od úvodních metrů závodu odpoutali od startovního pole a ve vysokém tempu dokončili závod společným průjezdem, ruku v ruce, cílem. Na třetí příčce se umístil další český reprezentant kategorie U23, David Šulc (Mondraker Racing Team).

Seriál bude pokračovat druhým závodem v sobotu 16. dubna v lesoparku Letňany za pořadatelství Kbely Cycling Teamu. Závod je zároveň vypsán jako prestižní mistrovství Prahy.

Výsledky 1. kola Pražského MTB poháru najdete zde.

foto: Karel Kolečko a Barbora Vajsejtlová

Značka

Mohlo by se Vám taky líbít

Napište komentář

Your email address will not be published. Required fields are marked *