Klikněte pro hledání

Kola

Pražský pohár v Motole zahájí tuzemskou sezonu horských kol

Sdílet

Do jubilejního desátého ročníku vstupuje volnočasový seriál horských kol Pražský MTB pohár v olympijském cross country pro všechny věkové a výkonnostní kategorie cyklistů, včetně těch s handicapem. Úvodní závod sezóny 2022, vypsaný jako Velká cena Nutrend Specialized se uskuteční v neděli 20. března v lokalitě Traily Motol – bude to jízda pod napětím!

První závod Pražského MTB poháru bude tradičně i otvírákem domácí sezóny olympijského cross country a pro většinu jezdců také první ostrou závodní prověrkou po zimní přípravě. A půjde o test skutečně důkladný. Pořadatelský tým z SK Cyklistů Praha Nutrend Specialized eviduje silnou konkurenci především v mládežnických kategoriích, ale závodu se bude účastnit i řada členů seniorské reprezentace. O zájmu nejlépe vypovídá fakt, že během jediného dne po otevření registrace se do závodu přihlásilo téměř tři stovky bikerů z celé České republiky.

Mimo početného startovního pole včetně české špičky čeká na závodníky i komplexní závodní okruh v areálu Traily Motol – jízda pod napětím!, který vybudovali členové týmu Nutrend Specialized pod vedením reprezentačního trenéra Viktora Zapletala v době pandemie a stále ho rozšiřují. „Okruh je celoročně udržovaný, využívaný k volnočasovému ježdění i tréninku, a má parametry kladené na moderní trať současného XCO. Obsahuje řadu technických trailů a sekcí, ale také například téměř čtyřminutové stoupání ve střídavém profilu nazvané „Word Cup“, kde nejprudší sklon v pasáži pojmenované „Mr.Yoda Climb“ dosahuje hodnoty 31%. Okruh v délce 3320 metrů je postavený kombinací širokých lesních cest a trailů ve zvlněném terénu s celkovým převýšením 100 metrů a umožňuje jízdu i větší skupiny závodníků až do závěrečných fází závodu, což je zajímavé z pohledu diváka,“ pochvaluje si ho sám Zapletal.

Součástí programu bude tréninkový sektor „Bike Rodeo Pražského MTB poháru“, od letošního roku instalovaný pro většinu závodů. Obsahuje několik různě vysokých tréninkových skoků, umělé technické překážky a pump track pro mimozávodní trénink a zábavu bikerů všeho věku. Jako moderátor provede celým dnem nejlepší paralympijský cyklista historie Jiří Ježek.

Registrace k závodu je možná pouze formou online zde. Neoficiální trénink na trati bude v pátek od 14 do 18 hodin a v sobotu od 10 do 18.

foto: Barbora Klap

Reportáž z lonské závodní premiéry je tady.

Pražský MTB pohár 2022

neděle 20. března         Motol – Velká cena Nutrend Specialized

sobota 16. dubna          Kbely – O pohár MČ Praha Kbely / Mistrovství Prahy

sobota 30. dubna          Zličín I. – Velká cena Café Calabrone

neděle   1. května          Zličín II. – O pohár starostky MČ Praha Zličín

neděle 11. září               Libuš – O pohár MČ Praha Libuš

neděle 25. září               Motol – Velká cena Škoda auto / Akademické MČR  

Značka

Mohlo by se Vám taky líbít

Napište komentář

Your email address will not be published. Required fields are marked *