Klikněte pro hledání

Běhy

Okolo zapadlých hornických štol… 7 pohoří proběhne Krušnými horami

Sdílet

Opuštěné hornické štoly nejzápadnějšího pohraničí zůstávají dosud neprobádaným běžeckým terénem, i když už patří na listinu kulturního dědictví UNESCO. Změnit to můžete už v sobotu (18. 9.) účastí v Neprobádaných koutech Krušných hor, předposledním letošním podniku oblíbeného přírodního seriálu 7 pohoří.

„Dlouho jsme se dohadovali s honitbáři, ale nakonec běžíme tak jako vždycky v předchozích čtyřech letech ve stále docela neprobádaných končinách,“ hlásí z místa Dominik Brožek, šéf 7 pohoří, sestavy trailových běhů na trasách vykonstruovaných nedotčenými krajinami českých hor se zástupci Horské služby.

Ta krušnohorská startuje na náměstí Míru v Abertamech, pokračuje k bývalému dolu Eva, na Jelení (954 m), přes Švýcarskou boudu na Skalku (935 m), do Zálesí, přes zaniklou osadu Koff, Pstruží, vrchol sjezdovky a kopce Plešivce (1028 m) a zase zpátky do Abertam. V zimě na běžkách tady natočíte velmi příjemné, členité i vyhlídkové okruhy. V krajině vrcholícího babího léta užijete zasejiné barvy a vůně.

Plnotučná verze závodu měří 23 km s převýšením 1015 metrů, kratší třináctka nastoupá 511 metrů a ženský Kari Traa Run 8 km/210 metrů.  Skutečnou podobu tratí však musíte prověřit sami na vlastní kůži/nohy.

Možná v některých pasážích v dokonalém bezkyslíkovém rauši zříte stopy Marzebilly, či potkáte osobu nepříliš známé patronky Krušných hor samotnou. Podle pověstí se zjevuje jako mladá dívka nebo stařena s plechovou rukavicí na levačce a náležitě odměňuje poctivé a trestá hříšníky… 

Mnohem reálněji ovšem vypadá setkání s Lukášem Bauerem, žijící legendou (nejen) českého běhu na lyžích, který bydlí přes kopec v Božím Daru. Tak si vyberte, zážitek zaručen v obou případech.

Startuje se jako obvykle v 11 hodin, vyhlášení výsledků se očekává v 15.

Přinášíme reportáže ze všech závodů, ta poslední krkonošská je zde.

Letošní 7 pohoří končí 16. října na Šumavě v Železné Rudě.

Značka

Mohlo by se Vám taky líbít

Napište komentář

Your email address will not be published. Required fields are marked *