Klikněte pro hledání

Běhy

Kavky 4 sport a Craft Team Running: Chystá se týmový půlmaraton i desítka

Sdílet

Hledáte běžecký program na sobotu (18. září)? Už počtvrté se poběží týmový závod v centrálním parku na Pankráci v Praze 4. Ale poprvé bude na programu nejen půlmaraton, ale i desítka. Tedy unikátní společný zážitek v družstvu. A hlavně skvělá šance i pro začínající běžce absolvovat vzdálenost, na kterou byste si (zatím ještě) sami netroufali. Už tradiční Craft Team Running je součástí sportovně-společenského festivalu Kavky 4 sport.

„Poprvé se poběží nejen po parkových stezkách a mezi vodotrysky s panoramatem mrakodrapů, ale také po okolní uzavřené silnici. Tedy méně prudkých zatáček a tudíž možnost na plynulejší tempo,“ říká Martin Dvořák z pořádající agentury SportGroup.eu.

Na 1,3 km dlouhém okruhu se na osmi úsecích (na 10 km) nebo šestnácti (půlmaraton) vystřídají tři nebo čtyři běžci (kolik jich seženete nebo nasadíte, v kategoriích ženy, muži nebo mix). Jejich pořadí si tým může libovolně měnit i v průběhu závodu podle míry únavy či v rámci taktických tahů. Předává se tradiční štafetový kolík. V epicentru jitří atmosféru dýdžej a moderátor, účastníci i fanoušci mají dokonalý přehled o vývoji situace. A hlavně: Utíká to tak rychle, že si ani téměř neuvědomíte, že už máte půlmaraton za sebou!

„Tenhle formát vyvíjíme tři roky a úspěchy závodů v Praze 5, Praze 4, v Plzni, na Lipně nebo ve Zlíně nám potvrzují, že přináší do atmosféry běžeckých podniků něco nového a je o něj zájem,“ dodává Dvořák. Minulou sobotu se takhle běželo i v Malešickém parku na sportovním festivalu Desítka na desítce, a zapojil se i třeba Petr Pechek s rodinkou.

Navíc na jedné startovní čáře (i trati) se můžete potkat i s hvězdami, týmový půlmaraton si vyzkoušeli nedávno třeba olympijští vítězové David Svoboda nebo Kateřina Neumannová, ale i Štěpán Šebrle, teď už křídelník fotbalové Dukly s maminkou Evou. Třeba teď přesvědčí do týmu i tátu Romana… Součástí závodu je i Family Run, kde běží dítě a rodič (300 a 700 metrů).

Prezentace probíhá už ráno od 9 hodin, ve 13.45 se běží Family run, ve 14 Team Running Short 10 km i Team Running Long 21. Těšíme se na vás, stojí to za to.

V průběhu sportovního festivalu, na němž se představí zástupci sportovních klubů z Prahy 4 a bude možnost si vyzkoušet mnoho sportovních aktivit, bude vyhlášen také Sportovec roku 2020 Prahy 4. Mezi kandidátkami na vítězství je i skvělá běžkyně Moira Stewartová, která se jen těsně nedostala na letošní olympijský maraton do Tokia, a také její trenér Václav Janoušek ze Spartaku Praha 4.

Přihlášky najdete zde.


Značka

Mohlo by se Vám taky líbít

Napište komentář

Your email address will not be published. Required fields are marked *