Klikněte pro hledání

Běhy

Druhé ze 7 pohoří jsou Jizerské hory. Vybíhá se až na Smrk

Sdílet

Závodí se, závodí, normálně a svobodně. Seriál 7 pohoří pokračuje odloženým druhým podnikem v Jizerských horách. Zdejší lesy poskytnou ve žhavém čase stín, na náročné trasy bude třeba. Čeká 27 km s převýšením 1153 metrů, případně 16 km s 610 metry, anebo „malá“ Kari Traa Run 8,8 km s 330 metry.

„Máme už téměř dvě stovky přihlášených a vzhledem k počasí právě řešíme kapacitu na zřízení další občerstvovací stanice,“ hlásí aktuální novinky z příprav ředitel série Dominik Brožek. 7 pohoří zahájil před třemi týdny v Orlických horách ještě v tuhé zimě, teď to bude totálně naopak.

Epicentrum závodu roste podruhé v rekreačním areálu v Bílém Potoku. Odtud trať vytyčená znalci terénu z místní Horské služby doběhne k již osvědčenému okruhu. Ten vede přes Hubertku a Hřbitovní stráň úplně vzhůru až na top kótu celého pohoří Smrk (1124 m). Dále pak na Rapickou horu (708 m), pod vrchol Měděnce (777 m) a tady začne křížit proslulé bike traily v listnatém a smrkovém lese. Postupně se dostaneme nad Nové Město pod Smrkem, odtud pak nad Libverdou přes Svinský vrch (757 m) přes Kočičí kameny zpět do Bílého Potoka.

Zkrátka epická poznávačka po severních méně objevených svazích Jizerských hor při polské hranici pod dohledem zdejšího tajemného patrona, zvaného Muhu. Jistota výživného terénu s traily a minimem zpevněných cest. A motivace navíc v podobě faktu, že loni se tu vinou známých okolností vůbec neběželo.

Závod má tradiční časový harmonogram se startem v 11 hodin, časový limit na hlavní trase činí čtyři hodiny.

Můžete vyrazit s celou rodinou a ubytovat se přímo v Bílém Potoku a odtud v mezičase, kdy vyšlete nejvytrvalejšího člena na trať, popojít na výlet na Paličník, anebo si dojet na Smědavu. Anebo se vydat na lesní koupaliště do pět kilometrů vzdáleného Nového Města pod Smrkem.

Reportáž z prvního zváodu 7 pohoří 2021 je zde:

Značka

Mohlo by se Vám taky líbít

Napište komentář

Your email address will not be published. Required fields are marked *