Klikněte pro hledání

Kola

Pražský MTB pohár čeká tropický dvoják na Zličíně. Tam a naproti zpět… a pak do rybníka

Sdílet

Nadcházející víkend bude patřit dalším dvěma závodům Pražského MTB poháru, které přivítá tradiční lokalita seriálu – zličínský bikepark.

Meteorologové předpovídají tropické horko, denní teploty obou víkendových dnů se mají vyšplhat přes 30 stupňů, a tak závodníci i jejich doprovody po odjetí závodu jistě uvítají osvěžující vodu v sousedícím rybníku Dolejšák, který byl v minulém roce vyčištěn, rekonstruován a už při loňském závodě se stal vyhledávanou součástí zličínského závodu.

Sobotní i nedělní závodní program začne v půl desáté tradičně závodem odrážedel a skončí v odpoledních hodinách závodem kategorií Masters. V sobotu kromě klasického programu Pražského MTB programu proběhne i Přebor Hlavního města Prahy, ve kterém budou oceňováni závodníci s klubovou příslušností v Pražském cyklistickém svazu. V neděli doplní pestrý program poháru i Mistrovství České republiky neslyšících.

A aby toho nebylo málo, tak oba závodní dny budou mít pro jezdce žákovských kategorií zvláštní význam. Jsou totiž nominační pro blížící se Mistrovství Evropy žákovských kategorií v italské Pile a je tedy jisté, že na Zličíně uvidíme závodit kompletní českou žákovskou špičku.        

Zličínský areál se stal díky aktivitě týmu Calabrone, vedeného Martinem Jaroušem, vyhledávanou bikovou lokalitou. Je celoročně udržovaný a vždy připraven k tréninku, čehož využívají kluby, jednotlivci i široká sportující veřejnost nejenom z Prahy. I letos pořadatelé poháru zvolili v minulém roce vyzkoušený a neobvyklý model závodu, kdy v sobotu jezdci absolvují trať proti směru hodinových ručiček a v neděli pojedou opačným směrem. 

„Já jsem zkoušel v tréninku jezdit oběma směry už delší dobu, připadalo mi to zajímavé, tak jsem to ukázal Viktorovi (Zapletalovi – ředitel seriálu, pozn. aut.), který si opačný směr projel se stejnými pocity, a minulý rok jsme se domluvili, že to zkusíme v závodě. Ohlasy byly pozitivní, závodníci si závod užili a vzpomínají na něj, takže i letos budeme neobvyklý model opakovat“, říká Martin Jarouš, ředitel zličínského závodu a stavitel obou tratí. „Změnou je, že letos budeme začínat oproti obvyklému směru jízdy, aby jezdci měli možnost v pátek trať v klidu na tréninku projet a vše vyzkoušet. Nedělní trať pak povede v obvyklém směru jízdy, který většina jezdců dobře zná, trénují tady denně, takže nemusejí nic najíždět“.   

Registrovat se do závodu můžete zde.

Veškeré informace k závodům naleznete na webových stránkách Pražského MTB poháru zde.

Výsledky 1. kola Pražského MTB pohár 2021, Beckov a průběžné pořadí seriálu zde.

foto: Barbora Klap

Značka

Mohlo by se Vám taky líbít

Napište komentář

Your email address will not be published. Required fields are marked *