Klikněte pro hledání

Běhy

Hledám stehenní podporu. Zn.: Mírnou. Royal Bay Extreme

Sdílet

Už to bude skoro deset let, co se začaly intenzívně a později i módně používat kompresní návleky, poté i celé kousky oblečení. Samostatnou podporu stehen jsem důkladněji prověřil až nedávno. Použil jsem Royal Bay Extreme, model very strong, stojící nejvýš ze čtyř možností (ještě light, medium a strong).

Efekt těchto doplňků je všeobecně známý: podpora namáhaných svalů přes otřesy často až k zabránění křečím a urychlení krevního oběhu, a tím regenerace, ať už hnedle při výkonu, tak především v klidovém režimu. Svižněji okysličí sval, odvedou odpadní látky a tudíž v součtu vylepší výkonnost. A kvadriceps je přece svalem v lidském těle nejmohutnějším, pro běžce jistě nejdůležitějším. Přitom mnohem častější použití prokazují návleky lýtkové.

Tento model severovýchodněčeští tvůrci z podkrkonošského Studence doporučují pro extrémní zátěž a závody. Doplňujeme, že především terénní a trailové s technickými pasážemi. Díky rychleschnoucím vlastnostem materiálu zaberou i při triatlonu, swimrunu nebo překážkových závodech OCR.

V tabulce hustoty materiálu je Royal Bay staví ještě výš než zdravotní návleky Therapy, které mají hodnoty 23-32 mmHg. Další technologické detaily nehodlají výrobci prozradit. Zjistili jsme pouze, že například uznávaný švýcarský Compres sport používá dvaapůl krát hustší tkaninu na návleky než na podkolenky. Což proti světlu zříte i vlastním okem.

Základní pocitové vjemy zkušeného běžce a testera běžeckého materiálu z Royal Bay Extreme zní takto: Na první pohled příjemný kousek s jasně viditelným logem, doplněným reflexní barvou. Navléká se zlehka, v dolní části má pouze lem, v horní gumový pět centimetrů široký proužek se silikonovými puntíky na kůži. Volil jsem velikost M pro obvod stehna 55 centimetrů.

I při téměř dvouhodinové zátěži – běhu, drží, neprovlhne potem až do houbovitého hadru a neklouže ani pod elasťáky, ani jen volně pod trenýrkami. Což by ovšem při měsíčním užívání mělo být samozřejmostí. Přepral jsem dle doporučení pouze v ruce v mýdlové vodě asi 35stupňové. Ani to jim neuškodilo.

Tak vypadá vnitřní protiskluzová zóna na lemu.

Vzhledem k délce návleku 24 cm sedí doporučení o nasazení cca 4 cm nad kolenem a 5 cm pod třísly, ale záleží na individuální anatomii. Posuny v akci jsem prováděl spíš mimoděk pro změnu tlaku. Ten je však mírný, neobtěžující. Až při opravdu delším běhu se dá mluvit o pocitovém efektu „podržení“ namožených svalů. Je to výrazný rozdíl oproti předcházející zkušenosti s kompresními kraťasy špičkové švýcarské značky Compres sport.

Jejich pevnost při výkonu se stávala místy až nesnesitelně nepříjemnou, což může být subjektivní. Naopak v rámci regenerace tímtéž fungovaly perfektně, ať už podporou oběhu nebo zpevnění až do bolesti namožených svalových vláken. U těchto Royal Bay se sensitivní efekt materiálu z dvojité lycry a mikrovlákna nedostavil. Nemají ani výbavu navíc v podobě integrované ventilační zóny na vnější straně. Přesto základní funkci jistě naplní. Naopak se chlubí švýcarskou antimikrobiální úpravou Sanitized Silver na bázi iontů stříbra na povrchu vláken. Proto po zpocení nezapáchají a více vydrží. Díky ceně nad 1000 Kč vám je doručí zdarma do dvou dnů.

Royal Bay Extreme

kompresní stehenní návleky

materiál: 75% PAD nylon, 25% elastan Lycra

technologie: DeoSoft pro lepší odvod potu a vlhkosti

hmotnost: 64 g pár

barvy: černá nebo bílá

cena: 1390 Kč

Foto: Tobiáš F. Nohejl

Značka

Mohlo by se Vám taky líbít

Napište komentář

Your email address will not be published. Required fields are marked *