Klikněte pro hledání

Běhy Cesty Lyže

LaMunt, hora je žena. Přichází nová značka

Sdílet

Rozšířit horskou perspektivu ženským pohledem touží značka LaMunt. V jazyce dolomitské enklávy Ladínů to slovo znamená hora. A LaMunt přináší originální prémiové oblečení na horské aktivity. Patří do rodiny konglomerátu Oberalp, kam se řadí po bok Salewy, Dynafitu, Pomocy a dalších.

„V tom názvu je historie, melodie, síla, a přitom nemusí být růžový,“ usmívá se Ruth Oberrauchová, členka nejužšího vedení známé jihotyrolské společnosti, při vzpomínce na svoji ladínskou babičku z Alta Badía. Idea se zrodila loni na ženském víkendu na skialpech ve Val Venosta. „Hodně jsme probírali nejrůznější varianty. Hory nás inspirují a dobíjejí energií pro každodenní život. Nevyhledáváme dobrodružství, ale chceme sdílet tu zkušenost, proto se tam vydáváme.“

Už v roce 1808 vystoupala chudá služebná Maria Paradisová jako první žena na Mont Blanc, dnes lezou samy po osmitisícovkách a účastní se vrcholných skialpových závodů. Ale taky vyrážejí do kopců a za sněhem se svými dětmi, aby jim otevřely krásy tohoto světa.

Tam všude se chtějí cítit komfortně, ale žensky, „věřit svým smyslům“, „vyjádřit svou osobnost,“ a užít si svůj „me-time“ – to je LaMunt. Podle mnoha studií netouží pouze po redesignované výbavě, určené v první řadě pro pány. Chtějí původní kousky, na nichž v první řadě oceňují funkci, pak komfort, až poté módní styl, až dál i cenu a kvalitu, oceňují vyladěné detaily. Tedy hodnotový žebříček se oproti mužům opět liší. Za velice důležitou považují i udržitelnost ve výrobě, dávají přednost přírodním materiálům před chemií (třeba loni provedli v rámci Oberalpské chemické policie o 31% víc chemických testů než rok předtím).

Heslo „od ženy pro ženy“ razí ve sportovním oblečení už Kari Traa, bývalá finská šampionka v jízdě v boulích. LaMunt zůstává víc v horách. Na vývoji i prezentaci se podílejí třeba Anna Angermeier, Linda Ceroni nebo Marta Manzoni, dámy z profesí, spjatých s aktivním pohybem v přírodě.

Jednotlivé kousky kolekce LaMunt procházejí návrhy a testováním, do prodeje půjdou v létě 2022. V Česku pořídíte následně, obchodníci budou objednávat už s ročním předstihem.

Tak se těšíme i za vás, dámy.

Více na www.lamunt.com

Značka

Mohlo by se Vám taky líbít

Napište komentář

Your email address will not be published. Required fields are marked *