Klikněte pro hledání

Běhy Kola

Xterra HusMuž nebude, jen projížďka podél Blanice

Sdílet

Vládní omezovačky ničí nervy pořadatelů sportovních akcí, mnozí to raději vzdali už dříve. Jen málo vytrvalo i v nouzovém stavu. Ale i prachatický HusMuž Xterra nakonec podlehl. “Ze známých důvodů… Je nám to moc líto, ale protože víme, že spousta z vás i tak na Šumavu s rodinami přijede, tak jsme připravili GPX trasu “Podél Blanice”, kterou si můžete o volné chvíli projít, projet, jak je libo… ,” vzkazuje šéf závodu Michal Piloušek junior.

Soubor GPX dostanou všichni závodníci do emailu, případně o něj lze požádat na michal@xterra.cz. “My si symbolicky v sobotu 17. 10. v 10 hodin od Křišťanovického rybníka projedeme naše oblíbené pěšinky včetně té okolo Blanice. Přátelé jsou zváni, samozřejmě dodržíme skupinky po šesti a řádné rozestupy,” zve spřízněné duše. Ale jo, i tak škoda.

Ještě před týdnem věřil, že závod uspořádat zvládne. “Ač je v této době těžké cokoli pořádat a plánovat, věřím, že dle aktuálních instrukcí dokážeme připravit kvalitní a zajímavý závod v intervalovém duatlonu,” vyhlásil tehdy. Víkend předtím se zúčastnil i mezinárodního závodu na Molvenském jezeře v Itálii.

Původní květnový termín HusMuže zhatil faktický lockdown České republiky, pořadatelé proto přesunuli závod na říjnový termín, který se zdál bezpečný. „Bohužel situace se opakuje. Nechceme ale naše příznivce ošidit o jediný pohárový duatlon letoška, a proto přicházíme se záložním plánem.“ Všechny starty se odehrají intervalově. Závodníci budou startovat po 30 vteřinách dle předem připraveného časového harmonogramu. „První pojedou elitní závodníci, tak aby nemuseli předjíždět moc hobíků, ale právě pro ně je závod určen především, proto nerušíme žádné délky tratí a naopak věříme, že nekontaktní forma může přitáhnout i nováčky, kteří by se báli mačkanice na trase závodu,“ vysvětloval Michal Piloušek. Bohužel marně…

Na výběr bylo pro dospělé ze dvou délek duatlonu. Hlavní závod se skládal ze 3 km běhu, 24 km na horském kole a 8 km běhu. Kratší závod Sprint-Hobby se měl konat na tratích 1,5 km běhu, 12 km horského kola a 3 km běhu. Na obě tratě bylo možné postavit také tří nebo dvoučlennou štafetu, kdy každý člen absolvuje jeden či dva segmenty závodu. Obtížnost trasy kola nebyla nijak velká, vždyť pořadatelé cílí právě na nováčky a hobíky. Běh měl zavést všechny do hlubokých lesů v okolí řeky Blanice i na hrad Hus, který dal závodu jméno. „Závod lze absolvovat i na trekovém kole, budeme čekat na všechny borce a každý si odnese kromě účastnické medaile i nezapomenutelný zážitek,“ sliboval Piloušek.

foto: Václav Pancer

Reportáž ze světového poháru 2020 v Prachaticích najdete zde

Značka

Mohlo by se Vám taky líbít

Napište komentář

Your email address will not be published. Required fields are marked *