Klikněte pro hledání

Kola

Jak se BikeRanch Cup ubránil (sebe)lockdownu

Sdílet

Navzdory znovukulminující hysterii z koronaviru ještě někteří pořadatelé vytrvali. Oblíbený seriál horských kol pro širokou veřejnost BikeRanch Cup v pražské Višňovce (nebo Třešňovce, jak se píše nově na zdejší infotabuli, tedy jak chcete…) na Jarově přilákal i reprezentační obsazení.

Tradiční časový program zůstal zachován, vyhlašování proběhlo rychle po dojezdu tak, aby se nikdo nezdržoval víc, než bylo potřeba.  Dopoledne na hravém okruhu na svahu mezi Kauflandem a sídlem Pražských služeb drandily děti, po nich dospělí. Mnoho milovníků kol se tužilo a posilovalo odolnost proti virům i bez vakcín…

Čtyři „ligové“ výkonnostní skupiny startovaly postupně, jen áčko a béčko se spojily do jedné. Od začátku elitního závodu spolupracovala na špici pětice, kterou tahal nejmladší čen, domácí Jakub Šimek. Ostřílení borci se zkušeně vezli. Dvě kola před koncem odskočila trojice Ulman, Adel, Michal Kaněra (Ghost), neudržel se ani Michal Bubílek (Kross/BikeRanch). V posledním stoupání pak poodjel ještě Filip Adel (Superior/Velsbike). „V tomhle tempu už nebyl čas na nic čekat, jinde to nešlo,“ říkal spokojený s výkonem. Ani aktuální vítěz celkového pořadí Kola pro život Matouš Ulman (Česká spořitelna/Accolade) „sprinterskou“ distanc nepodcenil, přijel z Černošic už s dopoledním tréninkem v nohou.

„Ani mi nehlásili poslední kolo,“ podivovala se s úsměvem jediná žena v top poli Jana Pichlíková. „Ještě čtyři,“ volal na ni po vlastním průjezdu cílem sice Ulman, v dobré maratonské víře, „aby se trochu projela“, ale i tak dojela plnou porci ještě jako devátá v celkovém pořadí.

Členka pořádajícího týmu Kross/BikeRanch se vydala k závodu až z Strakonic, zvolila hardtaila a pořád drží formu. Ještě za dva týdny ji čeká mistrovství světa v maratonu v Sakaryi, ležící na historické Hedvábné stezce v asijské části Turecka. Tam by mělo jet deset českých reprezentantů (4 ženy + 6 mužů).

„To byly nervy celej tejden, jestli nám to nezavřou,“ posteskl si šéf seriálu Michal Douša z Bike Ranche. „Ještě včera odpoledne, když jsem přijel od voleb, se zrovna redaktor v televizi ptal Hamáčka, proč to všechno zavírají až od pondělka… a málem ho přemluvil, aby to udělali už dneska,“ oddechl si. „Takže děkuju všem, co přišli. Zase bude líp. Snad i bez Ano,“ rozloučil se s pelotonem. Držíme palce.

Kompletní výsledky najdete na: https://bikeranch-cup.cz/

Značka

Mohlo by se Vám taky líbít

Napište komentář

Your email address will not be published. Required fields are marked *