Klikněte pro hledání

Běhy

Vzhůru na výlet do Prahy. Na týmový půlmaraton!

Sdílet

Poprvé se dotknout půlmaratonské atmosféry. Jen po kouskách, pro zábavu… To nabízí týmový půlmaraton, unikátní závodní formát. Již třetí ročník seriálu Craft Team Running startuje v sobotu (11. 7.) v pražském smíchovském parku před vilou Portheimkou.

Barokní letohrádek věhlasného stavitele Kiliána Ignáce Dientzenhofera se zahradou, který postavil v první polovině 18. století pro svoji rodinu na levé straně Vltavy, nabízí příjemnou kavárnu, výstavní síň, posezení na zahrádce a – teď i běžecký zážitek. Resp. z posezení pod slunečníky ho můžete sledovat, anebo se na něj vydat a pak si teprve kafíčko s dortíkem za odměnu nadělit.

Předchozí otvírací podniky série bývaly vždy nejúspěšnějšími za celý rok. Ať už díky májovému termínu, tak atmosféře. Ta letošní, začínajících prázdnin v roce po (nečekané a nedobrovolné) dovolené, bude každopádně jiný. Ale jistě ne horší. Co takhle výlet do turisty nepřecpané Prahy – a ještě se při něm proběhnout? Hnedle vedle máte metro Anděl nebo parkoviště v obchodním centru. Seberte kamarády, kolegy z práce, nebo i rodinku – tady půlmaraton určitě zvládnete.

„Běží ho čtyřčlenná štafeta na celkem 16 okruzích (zde o přesné délce 1 318 metrů), kde se běžci mohou střídat podle libosti, určovat strategii i taktiku přímo v průběhu závodu, jen každý musí běžet aspoň dvakrát. Tak zní základní pravidlo,“ říká Martin Dvořák, tvůrce ideje i ředitel závodů.

A pak už stačí jen běžet. Nabízí se tu ideální možnost také pro utužení byznys vztahů, pro firemní týmy je připravena navíc širší nabídka služeb i možnosti prezentace.

Oproti tradičnímu půlmaratonu je to akčnější akce, nejen pro přímé účastníky, ale i diváky, kteří mají přehled o vývoji závodu v atmosféře rozpumpované dýdžeji. Závodí mužské, ženské i mix (2+2) týmy.  „Geniální nápad dostat vedle sebe do jednoho závodu olympijské hvězdy i sedmiletou čínskou holčičku. Štafetovému půlmaratonu věštím velkou budoucnost,“ vzkázal po první zkušenosti jeden z běžců Jiří Gono.

Však se v průběhu minulých dvou let ukázali přímo na trati také olympijští vítězové David Svoboda nebo Kateřina Neumannová,  bývalé reprezentační atletky Naďa Koštovalová nebo Monika Deverová, veslařský šampion Václav Chalupa, triatlonista-olympionik Přemysl Švarc, moderátor Petr Vágner, nebo aspoň mezi diváky bývalý významný cyklista Lubor Tesař, startérské pistole se ujal i věhlasný lékař Pavel Pafko. Známou tvář jistě potkáte i tentokrát – nechte se překvapit, zda přímo jako soupeře, nebo jako fanoušky.

Součástí závodu je i Family Run, kilometrová trať, kde 700 metrů musí odběhnout rodič, před tím 300 metrů jeho potomek. Start je ve 13 hodin (Family Run ve 12.45). Přihlášky najdete na www.sportovniservis.cz. Členové prvních sto zapsaných týmů dostanou funkční tričko Craft a čelenku.

Letošní rok, který přinesl podivnosti okolo čínské chřipky, stlačil program na tři závody: 11. 7. v Praze 5, 22. 8. na Lipně a 19. 9. V Praze 4 a bohužel sebral s nadšením očekávaný terénní závod na polygonu v Kopřivnici. Budeme-li hledat jen pozitiva, tím spíš se nabízí zábavná a nikterak svazující (touhou po výkonu či sběru bodů) běžecká kratochvíle.  O den později pak účastníkům půlmaratonského mistrovství republiky v Kostěnicích budete držet palce o to usilovněji.

Reportáž z loňského finálového závodu najdete zde.

Více na www.teamrunning.cz

Foto: Ladislav Adámek

Značka

Mohlo by se Vám taky líbít

Napište komentář

Your email address will not be published. Required fields are marked *