Klikněte pro hledání

Běhy

Růžoví kočičáci znovu vítězí. Craft Team Running běžel do finále

Sdílet

Liberecká formace Pink Cats with Big Teeths zvítězila ve finálové závodě českého poháru v týmové půlmaratou. Na pankrácké pláni v Praze 4 v rámci sportovního festivalu Kavky 4 sports zaznamenala po Zlíně druhé vítězství v řadě.

„Sice jsme museli pozměnit sestavu, ale nemohli jsme si to nechat ujít, moc se nám to líbí,“ říkal Štěpán Holomoucký, který si vychutnával triumf už před dvěma týdny ve Zlíně. Jenže část týmu vyrazila na závod Xterra do Číny, takže musel dohledávat záskok.

„Naštěstí máme na výběr z víc lidí,“ říkal. A mezi Růžovými kočkami vybral kočičáky skvěle, byť oba nováčci běželi takový závod poprvé, uspěli a ač všichni věkem junioři, těšili se z výhry. Hádejte, jaká je jejich specializace? Lukáš Huryta a Jaromír Stejskal jsou zdatní vyznavači špičkových soutěží společenského tance! Tak vida, kde se dá natrénovat běžecká forma… „Jsme rádi, že jsme to vůbec uběhli,“ chlácholili nadšení skromně. Jenže jejich časy patřily k těm lepším, a hlavně – vytvořili zkrátka nejlepší tým.

Holky, běžíme!

Hlavní tvář seriálu, olympijský vítěz z Londýna 2012 David Svoboda tentokrát vinou trenérských povinností u pětibojařských nadějí chyběl a jeho tým Kalokagathia se na startu neobjevil. Díky předchozím třem vítězstvím však mohl na dálku slavit celkové vítězství v seriálu.

Ze známých tváří se ukázala třeba znovu v celoženském kvartetu Naďa Koštovalová, bývalá reprezentační čtvrtkařka, členka stříbrné štafety 4×400 metrů na mistrovství světa v hale 1995. „Pozvala jsem děti i jejich rodiče od nás z Nebušic, kde je trénuju, aby se přišli podívat. A někteří stihli naskočit i do závodu, moc se nám to všem líbilo,“ usmívala se nynější trenérka mládeže v Olympu, ale i osobní fitness koučka.

V parku pod pankráckými mrakodrapy vládla v teplé slunečné sobotě babího léta báječná atmosféra. Už v tradičním rozjezdu v podobě Family Runu, kde běží štafeta ve složení rodič – potomek. A pak i v hlavním závodě, jehož průběh doprovázel nejen ryčný DJ, ale i roztleskávačky nebo jako by do tempa a rytmu načasované gejzíry fontán. Není divu, že byla zaznamenána letos rekordní účast.

Závody unikátního formátu, kde se půlmaratonská štreka rozdělí na šestnáct okruhů, které musí zdolat v libovolném pořadí čtyři členové družstva (jediná povinnost: každý nejmíň dva úseky), tak mají za sebou úspěšně druhý ročník.

„My jsme trošku změnili sestavu, zkrásněla,“ vyprávěl Tomáš Hrůza z formace titulárního partnera značky Craft. Loni šli za vítězstvím, teď se dvěma dívkami spíš za dobrým pocitem. Skončili osmí. Ale užili si stejně. „Tenhle formát závodu se mi moc líbí, je opravdu atraktivní pro všechny úrovně běžců. Myslím, že má velkou budoucnost,“ dodal.

Tak zase příští rok!

foto: Martin Wawryczek

Kompletní výsledky a více informací najdete na www.teamrunning.cz

Značka

Mohlo by se Vám taky líbít

1 Komentář

Napište komentář

Your email address will not be published. Required fields are marked *