Klikněte pro hledání

Kola

Máme výherce naší soutěže o bike helmu Specialized Ambush Comp

Sdílet

Abyste na našem webu nemuseli zůstat jen v pozici pasívních čtenářů, připravili jsme pro vás soutěž, kde je třeba ukázat (anebo aspoň) dohledat jisté vědomosti. Děkujeme všem, kdož se zapojili, drtivá většina poslala mailem správné odpovědi. Výherce jsme však museli vylosovat jen jednoho. Kvalitní bike helmu Specialized Ambush Comp, připravenou pro využití bezpečnostního senzoru ANGi, získává Martin Stádník z Černošic. Vy, další, na něž se tentokrát nedostalo, nevěšte hlavu, zachovejte nám přízeň a těšte se na příště. Zase něco vymyslíme a připravíme.

Tady jsou otázky a správné odpovědi, pro kontrolu.

1. Kde sídlí společnost Specialized (město a stát)?

Morgan Hill, Kalifornie, USA

2. Jmenujte alespoň tři přední biker(k)y ze světového poháru, kteří jezdí na kole značky Specialized.

Tak třeba Annika Langvad, Simon Andreassen, Jaroslav Kulhavý, Alan Hatherly,…

3. Co znamená zkratka ANGi?

Angular G-Force indicator. ANGi je patentovaný senzor připevněný k helmě, který nabízí zabudovaný akcelerometr a gyroskop. Jednoduše řečeno, ANGi má inovativní senzor, který měří síly přenášené na Vaši helmu během nárazu. – Dalo se samozřejmě formulovat i jinak, ale podstata sdělení zůstává.

4. Který český fotograf pracuje pro Specialized?

Tomáš Třeštík, aktuálně v Česku ano, ale nikdo si nevzpomněl na Michala Červeného, který dlouhé roky fotí pro Američany, Jardu Kulhavého i UCI!

5. Kolik článků se dosud objevilo na webu www.aktivtono.cz (k 31. 5. 2020)?

Bylo to ten den přesně 213.

Helma kryje hlavu rozšířeně, skládá se z pěny z jedné hustoty, která je zpevněna sítí Composite Matrix – tak pohlcuje efektivně energii nárazu. Plně integrovaný systém pro úpravu velikosti Mindset 360 je vybaven pěti nastavitelnými polohami výšky, snadným utahováním. Větrací systém 4th Dimension Cooling má masívní kanály pro odvětrávání. Zdobí ji také posunovatelný štítek. Jen senzor ANGi si budete muset případně dopořídit sami.

Do soutěže nám ji poskytlo české zastoupení Specialized, díky! Helma se prodává samostatně za 2099 Kč, se senzorem za 3599 Kč.

Test systému ANGi jsme přinesli zde.

Značka

Mohlo by se Vám taky líbít

Napište komentář

Your email address will not be published. Required fields are marked *