Klikněte pro hledání

Kola

Bitva bikerů na Sázavě: Triumf pro Stoška (s defektem) a Pichlíkovou (s trhákem)

Sdílet

Sezona bikerů se rozjela naplno. Po ikscéčkách na Zadově a v Beckově se elita představila také na úvodním maratonu Nova Cupu na Sázavě, kde čekalo osmdesát kilometrů s převýšením 2240 metrů i se zajímavými brody. Z cenných vítězství se radují Martin Stošek a Jana Pichlíková. Technické problémy vyřadily ze hry už v úvodu Jaroslava Kulhavého a Ondřeje Cinka.

Peloton.

Pořadatelé i závodníci se mohli těšit z opravdu luxusní účasti. Dvě největší hvězdy Cink a Kulhavý skrze technické problémy nevydrželi do cíle – Kulhavý měl defekt a ztratil čelo, Cink chytil klacek do zadního kola a ulomil přehazovačku. Na čele hlavní skupiny aktivně pracovala dvojka České spořitelny, ale na 48. km Višňovský při riskantním útoku ve sjezdu upadl a následná oprava sedla ho stála několik minut.

Skončil pak těsně pod stupni vítězů za třetím stájovým druhem Ulmanem, který po vleklé nemoci nestačil na Stoška se Škarnitzlem – vítěze ze Zadova a Beckova. Výbornou formu ukázal zejména maratonský šampion Stošek, který vyhrál i po defektu a dvouminutové opravě s pomocí šéfa svého týmu Hynka. Strhujícímu tempu špičky podlehli i takoví borci jako Rauchfuss, Vastl nebo Adel!

„Konečně zase závod, který mi potvrdil správnou cestu s Cyklotrenink.com. Po dotažení defektu jsem v plánovaném útoku na asfaltu už nebyl tak dynamický, jak jsem chtěl. Nakonec jsem si to nechal na poslední kopec a tam jsem Škarnu urval,“ říkal Stošek. „Začínáme všichni odznovu, ale povedlo se.“ Škarnitzl se nechal vcucnout do závoďáckého módu a i když odpadl z čela, dokázal se do něj vrátit a zabojoval. A v cíli ocenil soupeře za poskytnutí jídla a pití.

Na startu.

Mezi ženami dlouho až do 50. km držela krok, resp. švih v pedálech s Pichlíkovou mladá Neumannová, ale přece jen neodolala. Přesto získala cenný skalp reprezentantky Štěpánové. „Klaplo to na výbornou, ale zadarmo to vůbec nebylo,“ vzkázala spokojená vítězka.

Kratší trasy Niceboy jízdu a rodinnou Nova jízdu (celkem startovalo na všech tratích jedenáct stovek bikerů) si užil například profesor Jan Pirk, hokejová legenda Dominik Hašek, moderátor nováckých Sportovních novin Štěpán Sokol či herec Jan Maxián. Po vynucené pauze se uskutečnily i oblíbené dětské závody. Mladé sportovce povzbuzovali například šestinásobný paralympijský vítěz a šestinásobný mistr světa Jiří Ježek nebo Ondřej Cink.

Dominátor je známý biker, už před mnoha lety se poprvé otestoval na Šele.

Seriál Nova Cup pokračuje partnerským závodem Extrém Bike Most, úvodním podnikem českého maratonského poháru, již tento víkend 20. června. Borci z České spořitelny vyrážejí na silnici v Krkonoších, kde se postaví i Romanu Kreuzigerovi.

Nova Cup Sázava 2020

Muži: 1. Martin Stošek (Future Cycling/Northwave) 3:01:49 hod.,  2. Jan Škarnitzl (Cyklostar/Trek/Mercedes-Benz) +1:50 min., 3. Matouš Ulman +3:09, 4. Tomáš Višňovský (oba Česká spořitelna/Accolade) +5:01, 5. Tomáš Paprstka +5:51, 6. Matej Ulik (oba Expres CZ Tufo Kolín) +6:39, 7. Jan Vastl (Maloja/Pushbikers) +6:45, 8. Marek Rauchfuss (Ethic Sport) +9:45,…12. Kristián Hynek  (Future Cycling/Northwave) +11:36.

Ženy: 1. Jana Pichlíková (Kross/Bikeranch) 3:41:59 hod., 2. Tereza Neumanová (Česká spořitelna/Accolade) +4:14, 3. Karla Štěpánová (Maloja/Pushbikers) +7:05, 4. Klára Pavelková (SupGirls) +12:18, 5. Milena Cesnaková (Maloja Rocky Mountain) +14:35,…

Kompletní výsledky najdete zde: https://results.onlinesystem.cz/ResultsOverall/Index/1968

Foto: Robin Nevřala a Ondřej Litera

Jirka Ježek fandil dětem.
Značka

Mohlo by se Vám taky líbít

Napište komentář

Your email address will not be published. Required fields are marked *