Klikněte pro hledání

Kola

Bikeři jedou pohár i o přeborníka Prahy ve Kbelích

Sdílet

Kbely na severovýchodním okraji Prahy budou v neděli 21. června dějištěm druhého kola volnočasového seriálu horských kol v olympijském cross country – Pražského MTB poháru. Pro kategorie žáků, kadetů a juniorů bude závod zároveň Přeborem Prahy horských kol pro rok 2020. A vítězové, pražští přeborníci, se mají skutečně na co těšit. Poprvé v historii Pražského přeboru MTB totiž obdrží tradiční cyklistickou trofej – unikátní dres Přeborníka Prahy.    

Pahorek s lesoparkem, na kterém se závody uskuteční, ve skutečnosti tvoří vytěžená zemina z tunelu Blanka. Díky aktivitě pořadatelského klubu Kbely Cycling Team zde postupně vznikl Bike Park, což je zatím pražský unikát. Ano, je to neuvěřitelné, ale naše hlavní město skutečně nedisponuje mnoha oficiálními sportovišti, které by saturovaly početnou cyklistickou komunitu, přestože cyklistika patří podle všech statistik i studií k nerozšířenější volnočasové aktivitě Pražanů.

Kbelská trať je téměř ideální z pohledu motta Pražského MTB poháru – je vhodná pro všechny věkové a výkonnostní kategorie, včetně cyklistů s handicapem. „Nástrahy“ kbelské trati zvládne každý, nicméně, pokuste se trať absolvovat v závodním tempu… V tu chvíli se z ní stává peklo na zemi a donutí závodníka sáhnout až na dno svých sil, a řečeno cyklistickým názvoslovím: „je velmi výživná“.

Pořadatelé, vedení Mirkem Svobodou, který sám bude usilovat o pódiové umístění v úctyhodné kategorii SuperMasters, hlásí připravenou trať, která bude přístupná k tréninku v sobotu 20. 6. od 13 hodin.

Kbelskou novinkou je týmové parkoviště na louce vzdálené cca 250 metrů od prostoru startu a cíle. Parkoviště bude dostatečně velké pro stany a vozidla všech účastníků. Pokud byste chtěli rezervovat konkrétní prostor, prosím, kontaktujte přímo Miroslava Svobodu na telefonu 603 418 856.

I závod ve Kbelích bude ovlivněn státními nařízeními souvisejícími s pandemií koronaviru. Pořadatelé žádají všechny účastníky, aby do areálu přijeli v době nezbytně nutné k přípravě k závodu a po jeho absolvování závodu a vyhlášení výsledků svých kategorií ho opustili. Je nutné se seznámit pečlivě s propozicemi závodu, na místě nebude možné přihlášení k závodu, veškeré registrace jsou možné pouze online: https://www.sportt.cz/register/999

V tuto chvíli je k závodu přihlášeno téměř 400 bikerů z celé České republiky, opět včetně řady slavných jmen členů reprezentačního týmu MTB.    

Propozice 2. kola Pražského MTB poháru Kbely najdete zde: http://prahamtb.cz/wp-content/uploads/2013/03/PMTBP-2020_Propozice_2_kolo_Kbely.pdf

foto z prvního letošního závodu v Beckově: Barbora Klapp

Značka

Mohlo by se Vám taky líbít

Napište komentář

Your email address will not be published. Required fields are marked *