Klikněte pro hledání

Běhy

Devold přichází s prádlem s merinem i na léto

Sdílet

Běh je více či méně základnou téměř všech sportovních aktivit. A nejen díky nedávné až módní vlně běžeckého boomu to (tak správně) chápe stále více napojených prostředí. Norská značka Devold, dosud spojovaná především s cestovatelskými a zimními aktivitami, přišla už loni s kolekcí Running a teď připravila další zajímavou letní nabídku.

DNA devolďáckého prádla je merino, nejdokonalejší přírodní materiál – výtečný pro svého náročného uživatele, ale přitom stále šetrný k přírodě.

Nejen že v zimě hřeje, ale dokáže i v létě ochladit, udržuje mikroklima a při propocení nejen že rychle vyschne, ale i vlhké stále hřeje. Laboratorní testy potvrdily, že mokrá vlna dokáže o 8 stupňů Celsia zvýšit teplotu bez vlivu okolního prostředí.

Odolává pachům – porovnejte odér pětkrát dokonale jetého prádla s ním a bez něho! To je nezanedbatelný efekt pro domácí šatnu i úsporu energie s věčným praním.

Část letní kolekce Devoldu včetně trik je z kombinace merino vlny a tencelu. Využívají se vlastnosti obou materiálů, oblečení zůstává příjemné na tělo a zároveň má funkční kvalitu – odolnost, odvádí vlhkost, nezapáchá a v horku příjemně chladí. Vlákna Tencelu se vyrábějí z celolózy eukalyptu pomocí nanotechnologie, díky tomu výroba trik nezatěžuje životní prostředí. Jsou měkčí než hedvábí o 40 %, chladivější než len a schopná absorbovat o 50 % vlhkosti více než syntetické materiály. 

Tencel najdeme u těchto produktů, v celé kolekci Running trika s krátkým i dlouhým rukávem, dále v dámské řadě tílko Fagerlia, trička Valldal, Reindal, Fagerlia, Trollsigen, Patchell. U pánské Sula, Sandoy, Flesje, Vasset, Skothaugen, Explore more, Hoddevika, Patchell. Nové kousky tvoří i lifestylová trička Vasset, trika s dlouhým rukávem a zapínacím stojáčkem Aksla nebo Nibba a speciálně dámské Eika nebo Breeze. V dětských velikostech včetně bodýčka se vyrábějí Breeze.

V současné době je veškeré kolekce dostupná na www.norskamoda.cz.

Některé z kousků chystáme do důkladného testu. A další produktové novinky nadcházející sezony najdete třeba zde.

Značka

Mohlo by se Vám taky líbít

1 Komentář

Napište komentář

Your email address will not be published. Required fields are marked *