Klikněte pro hledání

Běhy

Salewa MS Speed Beat GTX. To je horský expres!

Sdílet

Hodně rychlý pohyb i v tuze náročném terénu je trendem, ovlivňujícím vývoj materiálu – oblečení i bot. I tady se však už objevují jemné variace téhož, ku prospěchu uživatelů.

Každý přece oceníme ve výbavě drobný detail nebo specifikaci, který vyjde vstříc naší individualitě. Salewa je (majitelem a šitím ve Vietnamu) spřízněnou značkou s Dynafitem, i proto malé srovnání s nedávno popisovanou botou Speed MTN.

Ta je především pocitově měkčí a nemá Gore-Tex, je tedy víc „mountaineerská“, oceníte jemnější grip. Zato „speedbeatku“ sami výrobci řadí mezi běžecké boty, jistě především do těžkého horského terénu. Také má podrážku Pomoca, ale s agresívnějším vzorkem s drobně našpicovaným protaženým středovým pásem.

Špička je víc přetažená ochranou proti nárazům do kamení a větví. Drží opět perfektně v každém terénu a přilnavost neztrácí ani v akčnějším běžeckém záběru nahoru i dolů. Při výběhu (a seběhu) kamenitou stezkou na Černé hoře chodidla (a následně zbytek nohou) netrpěla. Poběháte s ní i na sněhu.

Svrchní část má robustnější látkové pokrytí, vyztužené na patě po obvodu celého kotníku. Je také vyšší, což může zpočátku způsobit mírné pnutí až tlak právě pod nižším kotníkem. Celkově je tužší, což odpovídá připravenosti na hrubší zacházení a zároveň potřebě podržet nohu ve stabilní poloze při nejrůznějších rychlých nášlapech, tedy zachovává přirozený centrální tlak se zemí. K tomu přispívá i technologie navádění pohybu v součinnosti s mezipodešví Eva s dvojitou hustotou.

Gore-Tex skutečně přidává další rozměr, ochrání v mokré trávě a při proběhnutí vlhkou bažinou, když se voda dostane do boty, zachová uvnitř přijatelné prostředí – žádné nesnesitelné a puchýře vytvářející čvachtavo, ale vlhko, se kterým po čas výkonu bez potíží vydržíte. Tomu napomáhá i vnitřní vložka Ortholite.

Tkaničky jsou také kulaté, ale silnější, zavazovací, pouze s částečným zakrytím. Vypolstrovaný jazyk dosahuje po nártu výš.

Vynikající pevná bota do náročného terénu, s vynikajícím záběrem po kamení, na šotolině i v blátě. Koupíte třeba v Rockpointu.

Salewa MS Speed Beat GTX

horská běžecká bota

cena: 4 399 Kč

hmotnost: 364 g

materiál: podrážka Pomoca, látkový svršek

technologie: membrána Gore-Tex, mezipodešev Eva, vyztužení Salewa 3F, boční výztuhy TPU, vložka Ortholite

barvy: černá/neon žlutá, žlutá/černá

doba testu: 1 měsíc

Značka

Mohlo by se Vám taky líbít

Napište komentář

Your email address will not be published. Required fields are marked *