Klikněte pro hledání

Cesty

Liška je lehčí. Představujeme novinky Fjällräven na jaro a léto

Sdílet

Ohřívání klimatu i příchod teplejších měsíců sleduje polární liška, resp. aktuální kolekce věhlasné švédské značky Fjällräven. A to především zásluhou vývojově šesté řady proslulého materiálu G-1000, nyní s přívlastkem air stretch.

Díky němu váží lehká bunda jen 140 gramů, outdoorové kalhoty srovnatelné kvality s předchozími modely „zhubly“ ze 625 gramů už na 300. Většina materiálu bez voskové úpravy obsahuje i ripstop, zajišťujícímu odolnost. A nejčastěji je tvořen kombinací 65% recyklovatelný polyester/35% recyklovatelná bavlna.

„Strečové vlastnosti fungují díky stočenému přírodnímu vláknu, které se natahuje, při jeho výrobě se nepoužívá žádná chemie,“ vysvětluje Pavel Hanus ze společnosti Fénix, která už desátý rok zastupuje Fjällräven na českém trhu.

Jak tedy vypadají konkrétní novinky? Kolekce Abisko Midsummer, využívající právě G-1000 Air stretch obsahuje bundu, kalhoty, trika i batoh. Prodyšná a lehká bunda má nastavitelnou kapuci a tři kapsy ze síťoviny, plnící i větrací funkci. Kalhoty kombinují dva typy materiálů a komfort zvyšují boční větrací zipy i tvarovaný střih.

Oblečení z kategorie Kaipak je už určeno do náročnější – i když stále teplejšího – počasí. Zajímavě vypadá i košile, komplet z recyklovatelného polyamidu. „Oteplila“ se dokonce i řada Bergtagen, určená pro použití v horách nad hranicí lesa.

Nejlehčí kolekcí je High Coast, stále však určená pro aktivní užití. Šaty, mikiny, bundy i anoraky jsou opravdu lehoučké jako pírko, resp. jako pár chloupků ze srsti lišky, že. Trika Wool Tälplats s logem 1960 připomínají zrod značky. A s logem lišky můžete pořídit i čepice-kšiltovky „truckerky“, mají zvýšenou přední část opět z G-1000 Air Stretch a zbytek ze síťoviny.

Ikonický batoh Kanken přichází s dalšími inovacemi a jeho rodina se tak rozšiřuje na deset členů. Atraktivní tahák slibuje rolovatelný Foldsack, nabízející až 24litrový obsah. Totepack je pak spíše multifunkční taškou, kdy se popruhy na záda mohou snadným přesunem změnit v ramenní ucha elegantní kabel(k)y. Ať už větší, či miniverze. A hip pack? To je „osmdesátková“ ledvinka, ovšemže v moderním Kanken designu.

Prověřit je nejlíp můžete třeba na Fjällräven Classic, několikadenních rodinných trecích, pořádaných letos už v osmi zemích – ve Švédsku, Dánsku, Německu, Velké Británii, Hongkongu, Koreji, Číně nebo v americkém Coloradu. A nakoupíte v kamenných obchodech Fjällräven anebo na českém e-shopu www.fjallraven-shop.cz.

Značka

Mohlo by se Vám taky líbít

Napište komentář

Your email address will not be published. Required fields are marked *