Klikněte pro hledání

Kola

Vyzvěte Kulhavého a spol. Čeští bikeři pojedou v květnu aNti Corona cup

Sdílet

Individuální závody, které akceptují aktuální omezení zavedená v souvislosti se světovou pandemií koronaviru, chystá Komise horských kol Českého svazu cyklistiky.

Ve spolupráci s reprezentačním týmem MTB a vzdělávací institucí Cycling University připravují pět závodních okruhů v olympijském cross country, které budou nastálo vyznačené. Kdykoliv v termínu od 1. do 31. května 2020 budou mít jezdci možnost individuálně potrénovat na připravených tratích a podle libosti absolvovat okruh v závodním tempu. Podobný model představili už dříve pořadatelé české série v terénním tiratlonu Xterra.

Pokud se jezdec registruje do systému závodů aNti Corona cup 2020 a zaznamená svou jízdu prostřednictvím odpovídajícího měřiče na aplikaci Strava, systém ho automaticky zařadí do průběžné výsledkové listiny v příslušné kategorii stejně jako v Českém poháru horských kol v olympijském cross country. Celkovým vítězem v dané kategorii se stane závodník nebo závodnice, kteří absolvují v nejlepším výsledku všech pět okruhů.  

Ondřej Cink na prvního máje na okruhu světového poháru v Novém Městě na Moravě.

Vybrány byly oblíbené tratě napříč republikou, v tradičních bikových lokalitách, které místní pořadatelé celoročně udržují v provozu. Jsou to okruh světového poháru a mistrovství světa v Novém Městě na Moravě, trať mistrovství Evropy v Brně, okruh loňského mistrovství republiky v Hlinsku, technická traťČeského poháru v Městě Touškově a nenáročný pražský okruh v Bike Parku Zličín, na kterém se pořádají závody Pražského MTB poháru.  

V Brně a Hlinsku bude vyznačená i méně náročná žákovská trasa, v ostatních případech boudou složitější technické pasáže vybavené možností objetí v lehčí trase.

Závodní kategorie kopírují startovní pole Českého poháru horských kol, od žáků až po kategorii masters. Pro bikery starší 50 let navíc připravili pořadatelé kategorii supermasters.

Propozice jednotlivých tratí, související informace a on line formulář pro přihlášení k závodu bude zveřejněn na stránkách Českého poháru horských kol, www.poharmtb.cz.

Se závodní aktivitou určenou nejenom pro výkonnostní jezdce, ale také pro širokou cyklistickou veřejnost přichází pořadatel Českého poháru v maratonu horských kol. Pod hlavičkou seriálu Nova cup budou vybrány v aplikaci Strava segmenty v délce až do 40 kilometrů, v rámci kterých se budou zaznamenávat individuální výkony jednotlivých jezdců, kteří se je rozhodnou absolvovat.

Veškeré informace k této soutěži budou uveřejněné rovněž na stránkách Českého poháru horských kol.

Registrace na závody v individuálních jízdách na čas na vytyčených okruzích pro olympijské cross country aNti CORONA CUP je spuštěna a zájemci se mohou registrovat na: https://registrace.sportsoft.cz/registration.aspx?e=1648

Podmínkou účasti je mimo registrace i nutnost vybavení každého závodníka odpovídajícím měřičem, například Garmin a přihlášení v aplikaci Strava, kde se dosažený výkon zaznamená. Registraci k závodu je možné provést kdykoliv v průběhu aNti Corona cupu, avšak zásadně před prvním průjezdem jednoho ze segmentů, přihláška je jen jedna pro celý seriál.

Strava z důvodu GDPR bohužel neposkytuje žádný jednoznačný identifikátor vaší osoby. Pro zpracování dosažených časů je nutné následující: 1. před přihlášením upravte “Name” v aplikaci Strava a použijte své pravé jméno a příjmení, nikoliv přezdívku. 2. po skončení aNti Corona cupu se budete moci vrátit ke svému původnímu oblíbenému jménu či přezdívce. O nic nepřijdete. Je to jen “public name”, účet zůstává stále stejný.

Foto: Michal Červený, Nova Cup

Značka

Mohlo by se Vám taky líbít

Napište komentář

Your email address will not be published. Required fields are marked *