Klikněte pro hledání

Běhy

Běžecká škola Prahy 4 otvírá brány v upravené podobě

Sdílet

Nejen posílení imunity a udržení kondice, ale také vyčištění hlavy od starostí a obrana proti stresu, to je naše běhání. Proto už ve čtvrtek 16. dubna obnoví po koronavirové pauze svoji činnost, byť v omezeném režimu respektujícím všechna vládní nařízení současného stavu.

„Naši běžci už nedočkavě vyhlížejí návrat a bombardují nás otázkami i žádostmi,“ usmívá se Martin Dvořák z agentury SportGroup.eu, šéf projektů běžeckých škol v několika pražských městských částech.

Po zimním období, kdy se na čtyřce běhá ze Žlutých lázní, se BŠ Prahy 4 se změnou letního času tradičně přesouvá do Krčského lesa.

Tam se tedy v tradiční čas – čtvrtek od 18 hodin – ze známého místa na břehu rybníka Labutě opět rozběhne. Nemusíte se nikde logovat, hlásit, ani platit. Stačí přijít a – běžet.

„Pohyb v přírodě je povolený a my jsme schopni zajistit splnění veškerých aktuálních pravidel. Všichni včetně našich trenérů přijdou v rouškách a budou je mít i při běhu v pohotovostní poloze. Rozcvičku provedeme s velkými rozestupy na otevřeném prostranství ve více menších skupinkách. Na předem vytyčený běžecký okruh se vydáme po jednom, nebo maximálně pouze po dvojicích,“ popisuje Dvořák. Zároveň se budou testovat aktuální modely běžeckých bot Mizuno.

Vítání nového roku 2020.

„Sport je dobrou vzpruhou pro psychickou pohodu, a pokud je ho možno provozovat bezpečně vůči sobě i ostatním, budeme ho podporovat,“ uvedl Zdeněk Kovářík, první místostarosta Prahy 4. „Není nic lepšího v současné době, kdy nám počasí přeje, než strávit nějaký čas v přírodě a vyvětrat čínskou chřipku, samozřejmě s ohledem na související omezení.“

Běžecká škola Prahy 4, nejstarší aktivita svého druhu v metropoli, otvírá už do sedmé sezony.

Právě přírodní běžci byli možná ze všech sportovních aktivit omezeni nejméně a mnozí díky výsostně individuálnímu pojetí koneckonců ani nemuseli téměř nic měnit ze svých zvyklostí. Přesto tato forma naživo sdíleného zážitku může přinést pozvolné obnovení sociálních vazeb a ještě víc přispět k vyrovnání psychických disbalanců, způsobených v uplynulých týdnech závažnou situací, která zahýbala mnoha životy.

Sledujte podrobnosti na facebooku Běžecké školy Prahy 4.

Psali jsme i zde.

Olympijský vítěz David Svoboda tu bývá pravidelným hostem.
Značka

Mohlo by se Vám taky líbít

Napište komentář

Your email address will not be published. Required fields are marked *