Klikněte pro hledání

Běhy

Můj běžecký okruh 3. Vabrouškův Zlín-Malenovice, k Tlusté hoře

Sdílet

Nabízíme pro inspiraci anebo jako tip do lepších časů další domácí běžecký okruh. Jeho autorem je tentokrát celebrita, ironmanská legenda Petr Vabroušek. Muž, který běhal po všech kontinentech a v desítkách zemích. Nyní 46letý chlapík, který dokončil 201 Ironmanů a kdybychom měli vypočíst všechny jeho úspěchy a zajímavé aktivity, museli bychom měnit providera… Tak tedy takhle se běhá v Malenovicích. Těšíme se na další příspěvky, pro autory těch nejlepších máme připravenu knížku Adama Ondry Lezec tělem i duší.

Když jsem před dvaceti lety kupoval malý domek ve Zlíně Malenovicích, hrála při mé volbě hlavní roli jeho poloha na kraji lesa na úpatí strmého stoupání. Doufal jsem, že les jen tak neustoupí nové zástavbě a naštěstí se tak skutečně nestalo. Takže to máme na lesní stezky jen 100 metrů běhu do kopce.

Pak se ocitáme na trailech, které si svým profilem a povrchem místy nezadají s těmi, které znám ze závodů Horské výzvy nebo Beskydské 7. Naše oblíbená trasa tedy začíná mírným stoupáním po kraji lesa a po chvíli se láme do prudšího stoupání od malenovického hradu. Ten je také ideálním nástupním místem pro další běžce.

První tři kilometry vedou stále do kopce. Následuje jeden zvlněný a pak krátká (a na trati jediná) rovinka pokračující dlouhým seběhem k areálu Stezky zdraví. Ta je dalším možným místem, kde se mohou přidat běžci vyrážející z centra Zlína (po vydatném výběhu od zimního stadionu).

Pokračujeme do kopce po jehličím a hlínou pokryté silnici směr vysílač na Tlusté hoře (Maják), ale po chvilce odbočujeme doleva po vrstevnici a dál po lesních stezkách. Ty nás přivedou na otočku autobusu 31 (točna Maják). Z tohoto místa se vždy v září startuje Strojařská desítka, která byla vloni vypsána mistrovstvím ČR veteránů na 10k m. Zatímco závod po asfaltu kopíruje hřeben našeho lesa, my pokračujeme po lesních stezkách až na vrchol Tlusté hory (458 m n. m.). Ten obkroužíme a čeká nás cesta zpět po stejné trase.

V základním provedení má tato trasa asi 18 km, my jsme si přidali cestou zpátky ještě 3 km tam a zpět po vrstevnici. V půlmaratonské variantě má trasa 531 m převýšení, ale všechna stoupání jsou běhavá. Ze všech nástupních míst si také můžete zvolit i libovolně kratší trasu. I po vydatných deštích narazíte jen na pár úseků s bahnem. I v aktuální době „rouškové“ si tady dobře vydechnete. Za celý včerejší (21. 3.) trénink jsme se synem Filipem potkali jen asi  deset lidí.

Těším se brzy někde na trase na viděnou!

Další běžecké trasy najdete zde: Praha-Čihadla a Prachatice-Rechle

Značka

Mohlo by se Vám taky líbít

Napište komentář

Your email address will not be published. Required fields are marked *