Klikněte pro hledání

Běhy

Tuchoměřice poběží poprvé. Přidáte se? Už tuto sobotu

Sdílet

Běhej s námi! Pakliže se vám nechce pátrat po zbytcích sněhu v českých horstvech a toužíte po sportovním zážitku, nejlepší nabídkou zůstává běh. Na západním okraji Prahy startuje v sobotu 25. ledna druhý ročník loni úspěšného seriálu přírodních běhů pro všechny. A objevuje novou destinaci.

Tuchoměřice leží na v mělkém údolí horního toku Únětického potoka už od 14. století. V obci najdete zámek, bývalou tvrz, později jezuitskou rezidenci s kostelem svatého Víta a husitský kostel, to kdybyste ještě našli chuť vydat se po historii a památkách. Současnost však, jak známo, pokračuje na fotbalovém hřišti Sokola, hrdého účastníka zdejšího okresního přeboru.

Právě tam vyroste epicentrum premiéry otvíráku seriálu Běhej s námi. Pokud necháte auto doma, z metra A z Bořislavky sem jede autobus číslo 312. Už od 10.30 se rozběhnou děti všech věkových kategorií na tratích od 100 metrů do 2 km, ve 12.30 vyrazí na sedmikilometrový okruh dospělí.

„Běží se z opačné strany kopce podél Pastviště k vrchu svaté Juliány, kde jsme byli už loni ze Statenic. Ale nepůjdeme až k vrcholu, převýšení trati činí 112 metrů, zvládne ji opravdu každý. Vede většinou po lesních a polních cestách a těšit se můžete i na zajímavá zpestření v podobě překonání potoka,“ láká Jan Plachý z organizačního týmu agentury eventime a Kopaninského spolku.

Vyhlášení výsledků proběhne ihned po doběhu posledního závodníka, po celý (sportovní) den bude vyhrávat DJ Patrik Rokl, syn slavného klavíristy Karla Gotta. Chybět nebude Únětické pivo ani další prvky kvalitního závodnického servisu, zajištěného díky stabilním partnerům v čele s Letištěm Praha.

Výhodnější startovné si zajistíte online na www.sportchallenge.cz, za příplatek lze i na místě nejpozději půl hodiny před startem. Stejně jako loni se počítá s průběžnými žebříčky a zajímavými cenami pro nejlepší. Však už na startovce najdete i obhájce celkového prvenství Jiřího Chybu, pořád převážně cyklistu.

Seriál pokračuje ve Statenicích, Suchdole a Úněticích, kde se běželo již loni – sledujte www.behejsnami.com anebo facebook.

Více si přečtěte i zde: https://www.aktivtono.cz/2020/01/09/behej-s-nami-na-zapade-prahy-podruhe/

Značka

Mohlo by se Vám taky líbít

Napište komentář

Your email address will not be published. Required fields are marked *