Klikněte pro hledání

Běhy

Běhej s námi na západě Prahy. Podruhé!

Sdílet

Po úspěšné loňské premiéře se hlásí znovu seriál běžeckých závodů na západním okraji metropole Běhej s námi. Namísto prvního Valentýnského podniku v Přední Kopanině se představí Tuchoměřice. Už v sobotu 25. ledna tady čeká sedmikilometrová trať.

„Výborné ohlasy mnoha účastníků a dalších stran nás přesvědčily, že jsme se loni vydali správnou cestou,“ řekla Šárka Hrubá z pořádajícího Kopaninského spolku. „Přece jen jsme rozjížděli první ročník a nikdo nemohl přesně vědět, jak se nám podaří získat místní lidi pro běhání i přilákat běžce odjinud. Cílem bylo hlavně zapojit zdejší komunitu, což se povedlo.“

Víkendové závody s bohatým dětským programem přitáhly spousty lidí. Potvrdila se i strategie přírodního charakteru a především kratších tratí okolo šesti kilometrů, která dokázala přivést k závodění i nováčky, ale neodradila zkušené běžce. A některé dokonce vytvořila, jako celkového vítěze, pořád hlavně cyklistu Jiřího Chybu.

„Pro mě to byla hlavně možnost zažít něco společného s kolegy mimo pracovní prostředí, máme super kolektiv a běhy nás baví. Na Běhej s námi se mi líbilo, že není důležité, jak rychle běžíš, potkáváš spoustu známých a byla tady vždy skvělá atmosféra,“ potvrdila Pavlína Beňová, která běhala seriál v barvách hlavního partnera Letiště Praha.

V Tuchoměřicích bude zázemí na fotbalovém hřišti Sokola, poběží se lesních a polních cestách, a jednou se bude skákat přes potok. Ve Statenicích se taktéž z fotbalového hřiště na hřeben ke Svaté Juliáně běželo už loni, dva okruhy měřily dohromady 8 km. V Suchdole to byla kratší, přesto výživná trasa na 6 km do Roztok a zpět. A v Úněticích vyrostlo epicentrum na půdě zdejšího pivovaru, kde následovalo i slavnostní vyhlášení celkových výsledků.

Pořadatelé využijí zkušeností z loňska i dalších sportovních akcí, které organizují. Opět se můžete těšit na závody dětí, žebříčky věkových kategorií a samozřejmě i hodnotné ceny.

Kalendář Běhej s námi 2020

25. 1. Tuchoměřice

15. 2. Statenice

14. 3. Suchdol

19. 4. Únětice

Sledujte facebook akcí a webové stránky www.behejsnami.com, kde najdete loňské výsledky i fotoalba.

Přihlášky už běží zde: https://www.sportchallenge.cz/cz/behejsnami

Značka

Mohlo by se Vám taky líbít

Napište komentář

Your email address will not be published. Required fields are marked *