Klikněte pro hledání

Cesty

Festival Obzory slibuje atraktivní přednášky, dětský program i večírek

Sdílet

Největší tuzemský cestovatelsko-outdoorový Festival OBZORY se blíží (9. a 10. listopadu 2019 v Praze na Filozofické fakultě UK). Na co se můžeme těšit, prozrazuje Petra Greifová, ředitelka festivalu, cestovatelka a šéfredaktorka časopisu Travel Life, která je u Obzorů už od prvního ročníku.

Jaké novinky jste vymysleli na letošní ročník?

Připravili jsme možnost vyzkoušet špičkové outdoorové novinky našich vystavovatelů a případně přímo na místě koupit ve vybrané barvě a velikosti. Budeme mít více stánků s teplým jídlem i lehkým  občerstvením a dokonce párty stan! Takže širší výběr a menší fronty.

Rozšiřuje se i dětská sekce, že?

Loni jsme začali s programem pro děti, letos bude rozsáhlejší. Máme deset interaktivních workshopů s tématem zvířata, exotické kultury, balení batohu, tahání po laně, zážitková jóga. V rámci vstupenky můžete děti od tří let až po školní věk svěřit našim vychovatelkám, které pro ně mají připraveny i dílničky s výrobou afrických korálků, masek a dalších aktivit. Sami máme děti a chceme, aby Festival OBZORY byl zábavou pro celou rodinu.

Vezměte děti s sebou.

A kdo by se náhodou na Obzory přímo nedostal, má šanci něco zachytit?

Tři kameramani nám budou po celou dobu natáčet v přednáškových sálech i na chodbách, aby co nejlépe zachytili atmosféru. Na našich webech HedvabnaStezka.cz, SvetOutdooru.cz a SvetBehu.cz pak nabídneme zajímavé rozhovory s hosty i návštěvníky.

Co považujete za top taháky?

Mára Holeček, to je maskot festivalu, bez něho to tady nemůže být. Letos jsme rádi, že se objeví i jeho parťák Háček. Vystoupí i Klára Kolouchová se svým letošním sportovním úspěchem na K2. Ostatně celá horolezecká sekce je silná.

Jistě a tradičně má vysokou úroveň i sekce přednášek o cestování …

Určitě. Chceme cestovatelům poskytnout kvalitní informace a inspiraci, kam příště. Podíváme se za památkami a kulturami v Asii, Ugandě i Jižní Americe, vyzkoušíme tropický jachting. O fotografování v Mongolsku se rozpovídá Vašek Šilha. Nabitou nabídku slibují dálkové treky Evropy i USA – to je docela trend a těch zajímavých máme opravdu hodně. Bude tam také Kyrgyzstán a Tádžikistán v podání Pavla Svobody a treky v Ladakhu nám představí známý autor průvodců, Ivo Petr. Taky sledujeme aktuální expedice, ať už je to David Švejnoha a etnika země Gayala nebo Marek Audy v jeskyních na Islandu, dále pak vodácké akce v podání Kajmana Šedivého a Jirky Olivy, nebo lákavý průjezd Grand Caynonem. Tamější park letos slavil sto let. A jako obvykle, bude silná i běžecká nabídka.

Grand Canyon.

Výjimečnou součástí festivalu je i večírek v Klubu cestovatelů na Masarykově nábřeží.

V ceně povinné rezervace 129 Kč je welcome drink a večeře, kapacita je omezena na sto míst. Naši hosté, spolupracovníci i diváci se tu mohou potkat v ještě neformálnější atmosféře než přímo na půdě Filozofické fakulty. I když tam bude také veselo a šampaňské poteče proudem, chystá se několik křtů.

Člověk aby se rozčtvrtil, pokud by chtěl všechno stihnout. Navíc Festival OBZORY má unikátní atmosféru, díky níž se liší od jiných podobných akcí.

Jsme největším festivalem, který spojuje cestování i outdoor, většina témat se tu prolíná, věříme, že každý si vybere to, co nejvíc zajímá právě jeho. Já sama cítím jako hlavní přednost, že sem chodí lidé, kteří sami opravdu cestují nebo se na cesty chystají. Nechodí se tedy jen bavit a dívat, a i proto jsou debaty zasvěcené, hlubší a inspirativní. Interaktivní charakter rozšiřují i ochutnávky jídel, návštěvníci dostávají materiály z přednášek, které si mohou odnést. Jsme rádi, že se tu setkávají lidé z celé republiky. A že se živě propojují i s vystavovateli, probíhá tu malý veletrh, na němž se podílejí zase další odborníci.

Nechte se inspirovat.

Čísla úspěšně rostou.

Na šestém ročníku se objeví, očekáváme, necelé tři tisíce návštěvníků včetně partnerů. Připravili jsme osmdesát přednášek a worskhopů, představí se tu padesát vystavovatelů. Začínali jsme se skromnějšími čísly, ale zájem se zvyšuje, a to náš těší. Snažíme se prosazovat filozofii zodpovědného cestování za opravdovým prožitkem a poznáním míst na naší planetě.

Poslední formální informace, prosím. Jak nejlíp pořídit vstupenky?

Teď ještě stojí 550 Kč celý víkend, 350 Kč na jeden den, vše online. Součástí je i roční předplatné časopisu Travel Life. Na místě pak zaplatíte 590 Kč, resp. 390 Kč, ale už bez časopisu.

Více na www.FestivalOBZORY.cz

Čtěte i rozhovor se Zdeňkem Hákem.

Napište komentář

Your email address will not be published. Required fields are marked *