Klikněte pro hledání

Kola

Vítězná česká tečka aneb Brasil Ride v obrazech

Sdílet

Jaroslav Kulhavý s Matoušem Ulmanem (Specialized/Česká spořitelna Accolade) vybojovali třetí místo v jednom z nejkrásnějších etapových závodů horských kol Brasil Ride. Na desátém ročníku, kam si připravili kanárkové dresy a který měl 600 km s 13000 nastoupanými metry, dokonce vyhráli poslední etapu. Přinášíme vám obrazovou reportáž z průběhu celého šestidenního martyria.

Prolog

Na 19,5 km oba přehlédli ostrý vjezd na most a zároveň řešili defekt na zadním kole. Vyhrál domácí Avancini s Fumicem (Cannondale), sedmí dojeli Hynek se Stoškem (Vitalo Future) a naši spolufavorité až šestnáctí se ztrátou.

Královská etapa

Celkem 143 km s převýšením 2654 metrů. Kulhavý s Ulmanem už letěli a dojeli druzí za Fereirou s Beckingem (DMT). Hynek se Stoškem byli čtvrtí. Přestože si Matouš Ulman v noci nakopl kufr parťáka a jel s pěkně vybarveným malíčkem.

Posun na třetí pozici

I když se nepodařilo zachytit útok domácího loňského mistra světa a zkušeného bývalého vítěze Avanciniho (tehdy s Jiřím Novákem) s Fumicem, díky čtvrté pozici se posunuli na průběžnou třetí příčku, kterou udrželi až do cíle. Ale ještě to stálo hodně sil.

Podruhé druzí

Druhé místo za pozdějšími vítězi Fereirou s Beckingem. Ve spurtu tentokrát Avancini s Fumicem podlehli. Velká pochvala patřila zvláště dnes mechanikům. Druhá česká dvojice spadla na pátou průběžnou pozici.

Česká spolupráce

Další velice náročná etapa, 135 km s převýšením 1974 metrů, vedla zpět k plážím a vytouženému noclehu v čistém hotelu. Obě české dvojice vzorně spolupracovali. Hynek se Stoškem teď třetí, Kulhavý s Ulmanem stále třetí celkově.

Vítězná tečka v XC

Poslední etapa 46 km byla natočená na cross-country 8 km okruhu. Našim vyšel závěr na jedničku, využili zaváhání a špatné odbočení původně vedoucí skupiny. První borci Specialized a hned minutu za nimi Vitalo. Šampaňské stříkalo proudem. Celkově ztratili Kulhavý s Ulmanem necelých 15 minut na vítěze, čtvrtí Hynek se Stoškem pak dalších 21 minut. Kulhavý získal navíc velmi důležité body do olympijského žebříčku.

Značka

Mohlo by se Vám taky líbít

Napište komentář

Your email address will not be published. Required fields are marked *