Klikněte pro hledání

Běhy Lyže

Tak žije muž z hor: Velké srdce, velký motor. BMW

Sdílet

Prostá, průzračná, ale neochvějná bývá životní filozofie osobností outdoorové scény. Takto se vyznal William Bon-Mardion, jeden z nejlepších skialpinistů světa, přezdívaný BMW.

„Narodil jsem se tady. V zemi mých předků.

Moje kořeny leží v Areches. Areches-Beaufort, Savojsko, Francie.

Moje kořeny jsou horách. Hory tvoří mojí součást. A já patřím jim.

Základy tohoto vztahu jsem získal jako chlapec, kdy jsem strávil mnoho hodin ve svazích L´Entrus, odkud jsem shlížel na Roselandskou přehradní nádrž.

Tam se neodráželo žádné světlo, neběžela žádná voda.

Lidé žili každý den, jak šel čas. Střídáním sezon a túr. Rytmem sběru malin. Mnoha hodinami strávenými sběrem těchto malých sladkých plodů, které nám dávají velké potěšení, když je každé ráno pojídáme na toustech a zapíjíme mlékem. Mlékem od Dedéových a Gastonových krav, které jsme tady vždycky chovali.

Každá činnost tady má svůj smysl. Práce na poli, na půdě, jak správně žít bez drancování světa okolo, s respektem k jiným a životu samotnému.

Co to znamená být z Arches? Vědět, jak žít v harmonii s horami, s přírodou. Základy. Vždy se soustředit na to, co je podstatné. Můžete žít hodně plný život s málem. Pierre Rabhi (ekofarmář a spisovatel, původem z Alžírska, pozn. red.) a jeho „happy sobriety“. To je, co chci předat svým synům: smysl a cit pro jednoduché věci. Nezkouším je přesvědčit, aby se něčeho zbavili, ale aby využívali věcí smysluplnou cestou.

Rád bych jim také řekl o mé ženě, jejich matce. Byla jednou z těch, kdo mě přivedli k Jeanu-Louisovi, mému kouči, který se stal součástí mých úspěchů. Vždycky to je rodina, kdo stojí za dosaženými cíli. Společně jsme vystavěli náš dům ve svahu Areches a tím se nám stal drahým. V zemi našich předků. L´Entrus s pohledem na celý Roselend, který leží nedaleko. Jsme jen o pár metrů a stupňů výš.

Čas, který tu trávím, zvyšuje moje choutky. Zvykl jsem si obdivovat Pierra Mentu, hory, které daly jméno „mému“ závodu.

A kdo jsem já? Za oponou? Starám se o svoji zahradu jako můj otec Gerard. Zůstávám nohama na zemi, cokoliv se stane a jen sním o tom, co můžu. To mi dává sílu k tomu, abych sny naplnil.“

William Bon-Mardion

35 let, francouzský skialpinista, původem alpský lyžař

člen Club Multisports Areches-Beaufort

mistr světa ve skialpinismu jednotlivci 2013 a Evropy 2012 (další 2 stříbra a 1 bronz z ME, pak 1 stříbro a 4 bronzy z MS i v týmech)

celkový vítěz světového poháru 2013 (malý globus 2014 a 15)

vyhrál Pierra Menta 2013 s Matheo Jacquemondem (a ještě 3x 2.)

vyhrál Trofeo Mezzalama 2011 s Kilianem Jornetem a Didierem Blankem

vyhrál Patrouille des Glaciers 2012 s Matheo Jacquemondem a Kilianem Jornetem

Značka

Mohlo by se Vám taky líbít

Napište komentář

Your email address will not be published. Required fields are marked *