Klikněte pro hledání

Kola

Pražský pohár horských kol drandil v Lesoparku Letňany. Finále se stěhuje z Libuše do Motola

Sdílet

Pražský MTB pohár pokračoval pátým závodem v už tradičním termínu 1. května v Lesoparku Letňany. Závod opět provázelo slunečné a teplé počasí a do bojů o důležité body celkového pořadí poháru soutěže jednotlivců i týmů se zapojili závodníci ze všech částí republiky.

Do hravého a pestrého terénu Lesoparku Singletrail Letňany pozvali závodníky všech kategorií členové Cycling Teamu Kbely v čele s Mirkem Svobodou. Pořadatelé pražského seriálu měli tento rok dosud výjimečné štěstí na příznivé počasí, což se projevilo nejenom v účastnické, ale i v divácké návštěvnosti. Přijel i prezident Českého svazu cyklistiky Petr Marek, mimochodem zakladatel Českého poháru horských kol a také první Čech, který do naší republiky přivezl horské kolo a uspořádal první MTB závod… I on viděl v elitě vítězství Lukáše Procházky (ML-Tuning Factory) a Hanky Vikové (Dukla Praha).

Pražský MTB pohár nyní čeká přestávka v délce čtyř měsíců a pak už jen poslední, finálový závod, který ale v minulosti dokonale dokázal promíchat celkovým pořadím i pozměnit mnoho výsledkových „jistot“. Po dlouhých letech bude v kalendáři závodů, přes veškerou snahu pořadatelů z SK Velo Praha, chybět závod v Libuši – Písnici.

Důvodem jsou rozhodnutí a změny na úrovni zastupitelských orgánů, nepříliš vstřícná k veřejnému sportování v lokalitě údolí písnického potoka, kde se více než deset let Pražský MTB pohár bezproblémově odehrával… Náhradní lokalitou se tedy stanou Traily Motol a pořadatelé již nyní avizují, že se závod uskuteční na pozměněném okruhu. Propozice k finálovému závodu 8. září, který bude zároveň mistrovstvím Prahy, budou postupně zveřejňovány na oficiálních stránkách Pražského MTB poháru.  

Výsledky 5. závodu Pražského MTB poháru zde.

Průběžné pořadí jednotlivců Pražského MTB poháru po 5 závodech zde.

Průběžné pořadísoutěže týmůPražského MTB poháru po 5 závodech zde.

Text: Viktor Zapletal

Značka

Mohlo by se Vám taky líbít

Napište komentář

Your email address will not be published. Required fields are marked *