Klikněte pro hledání

Běhy

Běžecký čtvrtmaraton Brandýsem a Boleslaví nabízí i měřený segment do kopce po dlažbě

Sdílet

Už jen pár dní zbývá do startu (v sobotu 11. května) jubilejního desátého ročníku Městského běhu z brandýského renesančního zámku. Pár novinek po úspěšném loňsku svědčí o tom, že to pořadatelé myslí s jeho restartem vážně.

Nejdůležitější se jeví rozšíření nabídky tratí. Ke čtvrtmaratonu (10, 549 km) a pětce přibývá ještě trojka pro ty, kdož by si snad na delší distance ještě netroufli. Anebo to zkrátka chtějí vzít rychle!

„Pětikilometrový okruh (který běží hlavní závod dvakrát) se po úpravách vrací z Aleje olympioniků povětšinou na předloňskou podobu,“ říká Pavel Tryzna, šéf organizačního týmu a vedoucí odboru kultury, sportu a cestovního ruchu Brandýsa nad Labem-Staré Boleslavi, dvacetitisícového dvojměstí nedaleko od severovýchodního okraje metropole.

Tedy trať vede ze zámeckého parku přes Labe do Staré Boleslavi k náměstí svatého Václava, tady doprava Šarochovou a dále Lázeňskou ulicí do lesoparku v Houšťce a odtud přes Hluchov zpátky. Povrch střídavě asfalt a šotolina. Označený je už skoro měsíc, takže i přímo na něm se dá pilně potrénovat.

Inspirován vybranými ikonickými úseky cyklistických klasik ve Flandrech přibyl také atraktivní „segment“. „Zhruba třistametrový úsek, vedoucí od mostu ulicí Na Celné a pak vzhůru do dlažbě podél zámku ke vstupu na Plantáž, nedaleko před cílem, si můžete zaběhnout a nahrát do tréninkové aplikace Strava už teď,“ ukazuje místostarosta města Jan Jirovský. Vyhodnocovat se bude i při závodě. Třikrát tři nejlepší běžci z posledních týdnů (do 9/5) dostanou startovné na závod zdarma!  Podrobnosti hledejte zde.

A dál? Osvědčené organizační postupy se nemění. Pro ty, kdo dorazí autem, zůstává parkovací dům u nádraží v dochozí vzdálenosti zdarma. Dopoledne od 9.30 se chystá opět Dětský běh Brandýského Matýska. Dospělí startují ve 14 hodin, trojka ve 14.10. Součástí bohatého doprovodného programu bude i žádaný Legoland a divadlo pro děti. Všichni účastníci mají po doběhu vstup do nedalekého bazénu zdarma. Navíc bude v Panské zahradě po celý den k dispozici fyzioterapeut.

V široké paletě oceňovaných kategorií nechybí ani tříčlenné týmy či nejlepší Brandýsák(Staroboleslavák). Co myslíte, vyrazí veslařský šampion Ondřej Synek, 42letý fotbalový veterán Marek Matějovský, anebo snad cimrmanolog Petr Brukner? A obhájí loňský titul (za 39:07) Ricardo Goncalves, portugalský běžec z Brandýsa?

Přijďte/přiběhněte se podívat a zjistit sami. Pořadatelé už mají i termín na příští rok: 17. května 2025, pro doběhnuvší bude přímo v cíli k dispozici startovné za nejlepší ceny.

Registrace najdete zde: https://sportt.cz/register/1307

Loňská reportáž tady.

Značka

Mohlo by se Vám taky líbít

Napište komentář

Your email address will not be published. Required fields are marked *