Klikněte pro hledání

Kola

Nebojte se Pekel severu. Naopak, těšte se na zážitky na druhou. Pokračuje oblíbený Road Cup

Sdílet

Po úspěchu premiéry double Pekla severu se po roce už blíží další. Žádný strach, naopak. Můžete se těšit na zážitky na druhou. O víkendu 20. a 21. dubna. Oba pořadatelské týmy z malebného Českého Švýcarska se ještě těsněji propojily a pokryjí oba dny. I když hrozícímu chladnému počasí asi neporučí…

Vždy nejdříve pro hobíky v nejkratší verzi seriálu Road Race, poté pro elitu v Českém poháru – tedy v tuzemsku loni teprve objevený koncept, přestože racionálně to je zcela jasná kombinace. Nyní se k němu přidali i v Náměšti nad Oslavou (už 13. dubna).

Začíná se tedy v sobotu v Krásné Lípě 62 km (s převýšením 1050 m na pěti okruzích). Pokračuje v neděli v České Kamenici na 51 km (s převýšením 1000 m na dvou okruzích). „Připraveno máme 400 čísel a čipů, platící na oba dny. Věříme, že je udáme,“ těší se organizátoři. Loni velká většina účastníků zvládla oba dny.

„Trať je stejná, správa silnic opravila trochu povrch, ale po mírné zimě nebylo naštěstí tolik práce. V národním parku se nesolí, jen se musí ještě vymést kamínky z vozovky,“ oddechla si před časem Simona Davídková, řídící první den, závod, který loni po 28 letech navázal na bitvu o putovní pohár rumburské vzpoury. Pochvaluje si teď také rozšíření závodního programu o samostatný souboj juniorů od 15 let všech úrovní, tedy se svazovou licencí i bez ní. Okruh bude po celý den uzavřený oboustranně. Motoristé naleznou na značkách telefonní číslo na hotline, kde jim vysvětlí případné objížďky. A pro všechny okolo třeba připomenout i partnerství s pivovarem Falkenštejn.

O den později se pořadatelská armáda Pekla severu přehoupne přes kopec do České Kamenice. „Přípravy vrcholí i u nás, vypomůžou nám hasiči a srdcaři z okolí, ale pořád ještě sháníme další dobrovolníky,“ říká ředitel závodu Roman Horký. Okruh o délce 25,4 km s převýšením 500 m), který se pojede dvakrát, se nezměnil. „V jednom nebezpečném sjezdu nám opravili asfalt, to jsme moc rádi. Těsně před cílem ale ještě probíhají opravy silnice, máme slíbeno, že se to stihne,“ dodává. Trať bude po celý den uzavřená vzhledem k délce pouze jednosměrně.

I tady se pojedou závody dva – hobíci a elita. První verze rozšiřuje hodnocené kategorie na tři ženské a čtyři mužské tudíž dává šanci více závoďákům ohřát se ve světle „pódiových“ ramp. V té druhé mohou i zahraniční týmy nasadit desetičlenné formace jako domácí. „Chceme mít co největší peloton, to je jednoduché,“ potvrzuje Horký. I tady se chystá přímý přenos na youtube kanálu a www.roadcycling.cz i live na sportsoft(u), tudíž co největší promo směrem ven pro další fanoušky. Naopak doprovodný program na místě se loni příliš neuchytil, takže letos zůstane hlavní atrakcí samotný závod. A pro pořadatele logistická operace s přesunem kapacit z Lípy do Kamenice.

Za obhajobou loňských výher by se měli vydat Filip Šlajchrt (čas 1:36) a domácí Jan Brňák (1:24). V Krásné Lípě slavila Jana Milec Jiřincová (1:54) a v České Kamenici pak Viktoria Marschnerová (1:40), ta už ovšem nejezdí. Celkové pořadí RoadRace za uplynulou sezonu ovládli Petr Fiala (Xeelo) a Jana Milec Jiřincová (TFD). Počet osobností tady rozšíří třeba ultravytrvalec Daniel Polman, který přiveze i svoje knížky do bohaté baterie cen.

Kompletní představení Road Cupu 2024 najdete zde.

Loňská reportáž je zde.

Značka

Mohlo by se Vám taky líbít

Napište komentář

Your email address will not be published. Required fields are marked *