Klikněte pro hledání

Kola

Legendární španělský pistolník Contador přijede v červnu na českou L´Etape

Sdílet

Alberto Contador, jeden z nejvýznamnějších cyklistů v historii, pojede L’Etape Czech Republic by Tour de France. Španělský cyklista vyhrál v roce 2007 a 2009 Tour de France, třikrát zvítězil na Vueltě, dvakrát triumfoval na Giro d’ Italia a stal se pátým cyklistou, který dokázal vyhrát všechny tři nejprestižnější etapové závody. Kromě Contadora se na trať letošního ročníku 15. června vydají i známá česká cyklistická jména: Ján Svorada, Zdeněk Štybar, Tomáš Bábek, Martina Sáblíková či Tereza Huříková.

„Jsem šťastný, že se podívám do České republiky. Od organizátorů z ASO jsem na pořadatele české L’Etape slyšel jen slova chvály. Za tři roky se projekt dokázal vyšvihnout z nuly na jeden z nejlépe hodnocených na světě. Těším se, až si v pelotonu popovídám s ostatními závodníky, fanoušky podél trati a v cíli. Prý jich budou tisíce, což je skvělé,“ říká dva měsíce před startem Alberto Contador. „Myslím, že takové akce jsou velmi důležité také pro děti a mladé závodníky. Jsem rád, že můžu být ambasadorem, všem závodníkům budu přát hodně štěstí a doufám, že předvedou to nejlepší. Ale nejdůležitější je, abychom si to všichni užili, a vzpomínali na tenhle zážitek ještě dlouho.“

Kopcovitá etapa L’Etape Czech Republic by Tour de Francezahrnuje tři varianty. Závodníci mohou absolvovat Dlouhou trasu, Střední trasu a Krátkou trasu. Alberto Contador odstartuje do závodu v rámci Dlouhé trasy, ale po autogramiádě v průběhu se připojí k účastníkům Střední a Krátké trasy. „Zájem cyklistů a sportovních nadšenců jen potvrzuje, jakým fenoménem se projekt za dosavadní tři ročníky stal. Zbývá pár desítek míst na Dlouhé a Krátké trati, Střední už je několik měsíců vyprodaná. Jasnou prioritou je pro nás bezpečnost, takže opět platí, že budou kompletně uzavřené,“ říká šéf projektu Přemysl Novák. „Získat Alberta Contadora jako ambasadora pro letošní ročník byl náš sen a bereme ho jako posun na další level,” dodal.

Alberto Contador, který si kvůli nezaměnitelnému stylu oslavy triumfů vysloužil přezdívku El Pistolero, se stále udržuje ve skvělé kondici. Pravidelně jezdí na kole, vlastní značku cyklistických kol Aurum, je generálním manažerem týmu Polti s licencí UCI Pro a působí jako komentátor televizní stanice Eurosport. Celkem během 16 sezon v profesionálním pelotonu slavil 68 vítězství. Prošel týmy ONCE Eroski, Liberty Seguros, Discovery Channel, Astana, Saxo Bank, Tinkoff Saxo a Trek Segafredo. Na kole působil jako elegán s jedinečnou vytrvalostí v kopcích a schopný skvěle zajet časovku. Vynikal také jedinečným stylem. Kyčle pohupující se ze strany na stranu a opakující se útoky rozbíjely stereotyp pelotonu.

foto: Markéta Navrátilová

Značka

Mohlo by se Vám taky líbít

Napište komentář

Your email address will not be published. Required fields are marked *